26 minut

13. května

Obsah dílu

Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

Části dílu

01:00
Požár ve Frýdštejně
  Třetí stupeň požárního poplachu vyhlásili hasiči v Libereckém kraji kvůli požáru v těžko dostupném lesním terénu ve Frýdštejně na Jablonecku. Požár vypukl okolo poledne na ploše sto krát sto metrů.
  01:21
  Dohášování požáru v Příhrazských skalách
   Ještě o víkendu zasahovali hasiči u dalších ohnisek požáru v přírodní rezervaci Příhrazské skály. Nakonec se jim podařilo uhasit oheň v nejcennější části Českého ráje.
   03:13
   Výstraha před požáry
    A právě před požáry varují i meteorologové. Výstraha začne platit v noci a to na většině území Čech a západní části Moravy. Například v Praze to bude znamenat i zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech jako jsou zahrady nebo parky.
    04:36
    Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci
     Společnost Thun 1794 uzavřela jednu ze svých porcelánek - tu v Klášterci nad Ohří. Její výrobu začalo kvůli ztrátám vedení firmy omezovat už v minulých letech. O práci v ní teď přišlo i zbývajících bezmála 60 lidí.
     06:36
     Šíření černého kašle
      Černým kašlem se od začátku roku nakazilo v tuzemsku bezmála 13,5 tisíce lidí. Za poslední týden přibylo 1210 nových případů. To je zhruba stejně jako v týdnu předchozím. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu.
      07:02
      Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku
       U Luk nad Jihlavou se zřítilo dvoumístné letadlo. Při nehodě podle záchranářů jeden člověk zemřel.
       08:26
       Speciální betonáž obchvatu pod vodou
        Speciální práci teď provádějí potápěči na stavbě severovýchodního obchvatu Pardubic. Lednové povodně tam totiž narušily stabilitu budovaného mostu přes Labe.
        09:58
        Stížnosti na změny v ústecké MHD
         Už 13 dní platí v Ústí nad Labem nové jízdní řády. Část linek autobusů a trolejbusů jede úplně nové trasy. Navíc se změnilo i jejich očíslování. A dopravní podnik teď už dostal stovky stížností a připomínek.
         11:58
         Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu
          Soutěž Zlatý erb o nejlepší webové portály měst a obcí v tuto chvíli vyhlašuje své vítěze. A to tradičně během konference Internet ve státní správě a samosprávě, která se koná v Hradci Králové.
          13:20
          Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha
           Pražští radní budou jednat o možné změně plastiky ve vstupní hale do stanice metra Anděl. Bronzový nápis Moskva-Praha označil náměstek primátora Zdeněk Hřib za lživý a upozornil, že je dílo spojené s propagandou z doby, kdy bylo Československo okupováno Sovětským svazem.
           15:54
           Problém s financováním orchestrů a sborů
            Symfonické orchestry a profesionální sbory v Česku si stěžují, že se pro ně o čtvrtinu snížila státní podpora. Jejich zástupci tak upozorňují, že to povede k odlivu umělců a tím i k možnému zániku některých souborů.
            18:01
            Svatojánské slavnosti Navalis
             Pět benátských plachetnic dorazilo ráno do Prahy a s nimi také italští gondoliéři. Začínají tím Svatojánské slavnosti Navalis. Jejich vrcholem bude ve středu tradiční průvod přes Karlův most, seskoky parašutistů a barokní koncert na Vltavě.
             18:53
             Stanice pro zabavená exotická zvířata
              Táborská zoo otevře záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy. Podobné zařízení v Česku dosud chybělo. U soukromých chovatelů žijí desítky chráněných šelem, kterým ve volné přírodě hrozí vyhynutí. Ne vždy se ale o ně majitelé správně starají.
              20:56
              Týden rovnosti tváří
               Na vzhledu nezáleží. To je hlavním poselstvím mezinárodního Týdne rovnosti tváří. Projekt představuje příběhy lidí, kteří vyprávějí o předsudcích a bariérách, na něž kvůli tomu jak vypadají, narážejí v profesním i osobním životě.
               23:06
               Natáčení letošní vánoční pohádky
                Filmový štáb začal natáčet letošní vánoční pohádku pro Českou televizi. První klapka padla v lesích v Českém Švýcarsku, které před dvěma lety zachvátil rozsáhlý požár.
                24:53
                Výluka vysílačů
                 A před závěrem ještě upozornění o plánovaných výlukách pro vysílací síť 21. Zítra mezi 6. a 15. hodinou se bude týkat vysílače Domažlice – Vraní Vrch; a ve středu ve stejném čase vysílače Jáchymov – Klínovec.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 14. května

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 19. června

                 Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám