26 minut

14. května

Obsah dílu

Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

Části dílu

01:13
Svitavsko zkouší autobusy na objednávku
  Jízdní řád, který si v aplikaci vytvoří sami cestující. To nabízí nově spuštěný projekt ZkusBus ve Svitavách. Přinést má nejen rozšíření veřejné dopravy, ale i lepší nabídky služeb pro obyvatele města i okolních vesnic.
  03:04
  Rekonstrukce Václavského náměstí
   Na Václavském náměstí už je těžká technika a dělníci, začali tam s opravami vodovodního řadu a kanalizace. Přípravné práce jsou součástí velké rekonstrukce náměstí a výstavby tramvajové trati do jeho horní části.
   05:05
   Trutnovské městské vlaky končí
    Po roce provozu ruší radnice v Trutnově městskou vlakovou linku. Přepravovala cestující z okrajové části Libeč na hlavní nádraží a měla ulevit auty přetíženému centru. Vlakovými spoji ale jezdilo málo lidí. Radnice se hodlá k záměru vrátit, až dojde na modernizaci železniční infrastruktury.
    07:07
    Nelegální herny v Česku
     Až 5 procent heren v Česku podniká nelegálně. Odhaduje to Celní správa, podle které ale počet ilegálních kasín klesá. Důvodem jsou i kontrolní akce. Při té poslední celníci zabavili na stovku herních automatů.
     08:51
     Středočeský kraj láká k pobytu u vody
      Pustit k vodě - tak láká turisty k pobytu u řek Středočeský kraj. Na webové stránce se výletníci dozvědí třeba, kde se svezou na lodi nebo kde si ji mohou přímo vypůjčit. Ale i to, která místa jsou nejlepší ke koupání.
      10:11
      Průzkum pramenů v Karlových Varech
       Geologové provádí v Karlových Varech průzkum podzemních vývěrových zón léčivých pramenů. Obrátilo se na ně město, které chce zjistit, zda plánovaná výstavba v lázeňské lokalitě neohrozí prameny.
       11:52
       Požár teletníku na Jihlavsku
        V obci Rozseč na Jihlavsku hasiči likvidují požár teletníku. Podle hasičů několik zvířat uhynulo. Na místě je Markéta Malečková.
        13:08
        Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou
         Sbormistr dětského pěveckého sboru Iuventus, Gaude Tomáš Pospíšil dál nebude učit na Technické univerzitě v Liberci. Je to reakce na dubnový verdikt soudu, který ho pravomocně odsoudil za pohlavní zneužití nezletilé sboristky.
         15:33
         Za měsíc se má otevřít nový úsek D7
          Už za měsíc by chtělo Ředitelství silnic a dálnic zprovoznit právě teď dokončovaný úsek dálnice D7 u Loun. Jenže jeho otevření zřejmě zdrží stavba lávky pro pěší, která propojí městys Cítoliby a Louny. Řidiči tak musí ještě letos počítat s omezením dopravy.
          17:29
          Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech
           V případu úmrtí tříletého dítěte během motoristických závodů v Černuci na Kladensku žádá státní zástupkyně podmíněné tresty za usmrcení z nedbalosti. Nejvyšší dvouletý trest navrhuje pořadateli. Řidiči auta a také strýci, který chlapce hlídal, navrhuje 18 měsíců.
           18:37
           Jihlava zažije noční cvičení IZS
            Noční zásah proti aktivnímu střelci i to má prověřit dnešní cvičení záchranářů a policie v Jihlavě. Na místě jeho konání je teď Jan Sádovský.
            20:28
            Mozaikovou sečí proti suchu
             Meteorologové prodloužili výstrahu před vznikem požárů až do pátečního večera. Důvodem je stávající sucho a větrno. Proti vysychání zeleně zavádějí různá opatření i obce. Třeba v Lounech začali využívat stále oblíbenější takzvanou mozaikovou seč trávy.
             22:21
             Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze
              Zhruba kolem poledne přestaly jezdit spoje z hlavního nádraží do Libně a na Smíchov.
              23:16
              V NP Šumava otevřeli soví voliéry
               Kvůli počasí o dva týdny později. Kromě šumavských druhů sov tu mohou návštěvníci pozorovat i sovici sněžnou, která jinak obývá hlavně severské země. Letos poprvé je vstup do venkovních voliér zpoplatněný.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               15. května

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               19. června

               Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

               19. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. června

               První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

               18. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. června

               Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

               17. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               7. června

               Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

               7. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               6. června

               Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

               6. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám