26 minut

9. května

Obsah dílu

Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

Části dílu

01:15
Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku
  Výpovědi dostane příští týden skoro 500 zaměstnanců a většina z nich odejde ještě teď v květnu. Zásoby hnědého uhlí jsou v dole téměř vyčerpané.
  03:38
  Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia
   Proti nepravomocnému rozhodnutí MŽP se obec odvolala.
   05:59
   Případ splašeného koně vyšetřuje policie
    V nemocnici pořád zůstává žena, jedna ze 4 lidí, které včera na dostihovém závodišti v Pardubicích po nešťastné souhře událostí zranil kůň, který přišel o jezdce.
    07:59
    Vražda v plzeňských Křižíkových sadech
     Policie obvinila z vraždy ženy v centru Plzně sedmatřicetiletého muže. Ten na lavičce v Křižíkových sadech pobodal svou o sedm let starší partnerku.
     08:25
     Skládka v Třebnouševsi není legální
      Uvedla ČIŽP. Jedením z viníků je zastupitel J. Zeman. S obcí zahájí ČIŽP správní řízení.
      10:24
      Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď
       Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku v Pacově na Pelhřimovsku zeď, když odpočívaly na lavičce. Osmdesátileté ženy utrpěly zranění – jedna vážné, do nemocnice ji transportoval vrtulník. Druhou odvezla záchranka. Případ policie vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.
       10:51
       Zabezpečení stezky pod padající skálou
        Sítě zabezpečí oblíbenou turistickou stezku pod padající skálou. U Boršova nad Vltavou na Českobudějovicku začaly finální práce na zajištění masivu. Lidé musejí místo kvůli své bezpečnosti obcházet.
        12:47
        Pohyb svahu v Žiželicích
         A pohyb svahu 90 tisíc tun zeminy v Žíželicích na Žatecku v místech, kudy vede silnice 1. třídy mezi Mostem a Plzní teď prochází geologickým průzkumem. V potenciálním ohrožení je tam nejen tato hlavní silnice a provoz na ní, ale i několik rodinných domů a historická barokní kaple.
         13:30
         V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu
          Část pozemků totiž dosavadní majitel, tedy společnost TJ Bižu, prodala developerské společnosti Niseko. Ta v horách buduje apartmánové domy. S provozováním ski areálu nemá žádné zkušenosti.
          15:20
          Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce
           České dráhy vyprostily dva vykolejené vagony nedaleko středočeského Klínce. Zůstaly tam po nehodně z minulého týdne, kdy se souprava samovolně rozjela bez strojvedoucího a cestujících.
           17:31
           50 let pražského metra
            Přesně před 50 lety začalo v Praze jezdit metro. Hloubit se ale začalo už o osm let dříve, a to v Opletalově ulici nedaleko Hlavního nádraží. Tehdy to ještě měla být podzemní tramvaj.
            19:57
            A už dva roky se staví nové linky metra D
             Konkrétně kilometrového úseku z Pankráce na Olbrachtovu. Celkově bude mít nová linka deset stanic, měřit bude asi 10,5 kilometru a stát kolem sto miliard korun. Poprvé by se linkou D mohli lidé svézt v roce 2031.
             20:34
             Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech
              Počty toulavých koček v Mariánských lázních výrazně vzrostly. Na začátku roku tak ve městě vznikl spolek „Lázeňské kočky“. Dobrovolníci pak zvířata odchytí a nechají vykastrovat.
              22:13
              Vlk na předměstí Plzně
               Okrajová část města Litice už před ním varuje obyvatele, hlavně majitele psů. Dělníci z místního kamenolomu vyplašili zvíře, které útočilo na srnu. Podle jejích zranění usuzují odborníci na velkého psa, nebo právě na vlka.
               22:36
               Den otců v Národním parku
                Na čtvrtek 9. května připadá v Německu den otců. Den, který je krizový pro strážce Národního parku České Švýcarsko. Právě v tento den podle strážců park navštěvují Němci. Velmi často tam pijí alkohol a používají pyrotechniku, což je zakázané.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                10. května

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám