26 minut

6. května

Obsah dílu

Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

Části dílu

00:51
Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku
  Česká pošta dnes na 3 měsíce na zkoušku nahradila tři kamenné pobočky na Rychnovsku mobilní poštou v autě. Na Hradecku v Blešně měla pobočku taky zavřít a nahradit mobilní. Nakonec tam z pilotního projektu sešlo.
  03:09
  Prodej nemovitostí České pošty
   Teď nabízí pošta k prodeji 33 nemovitostí celkem za víc než dvě miliardy korun. Další desítky jich k prodeji podnik připravuje.
   05:23
   Stavba dalšího úseku dálnice D35
    V Pardubickém kraji začala stavba dalších sedmi kilometrů dálnice D35. Tentokrát jde o úsek mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem, jehož součástí bude i tunel pod vrchem Homole u Zámrsku.
    07:21
    Dopravní zkouška pro České Budějovice
     Ode dneška se v krajském městě uzavřely dvě důležité silnice. V jižní části města řidiči nevyužijí frekventovaný železniční přejezd mezi ulicemi Křižíkova a Františka Halase. S dopravním omezením pak musí obyvatelé města počítat ve Vrbenské ulici. Tam je částečně uzavřený více než 200 metrů dlouhý úsek.
     08:03
     Požár karlovarské porcelánky
      Dopoledne hořelo ve skladu karlovarské porcelánky Benedict. Hasiči oheň likvidovali 3 hodiny, nikomu se nic nestalo, jen bylo nutné během zásahu ze zcela zaplněného skladu narychlo vyvážet zboží, které padalo z regálů.
      09:55
      Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně
       Požár tam 25. března navečer zachvátil Kostel Nanebevzetí Panny Marie na náměstí. Oheň poškodil střechu i varhany. Příčinou podle dosavadního vyšetřování pravděpodobně byla technická závada. A teď po 1,5 měsíci dělníci už opravu střechy dokončují.
       12:18
       Meteorologové varují před silními bouřkami
        Jižními Čechami už první z těchto bouřek prošly a byly opravdu silné, provázelo je i krupobití. Živě jsme v Českých Budějovicích s Martinem Štěpánkem.
        14:28
        Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce
         O dotaci z programu požádalo už přes dva tisíce rodin. Získají dohromady téměř dvě miliardy korun.
         16:16
         Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu
          Ve Václavicích na Liberecku se koná veřejné setkání kvůli stavbě nového vodovodu. Projekt za zhruba 150 milionů korun má zajistit zásobování pitnou vodou v souvislosti s pokračováním těžby v polském hnědouhelném dole Turów.
          17:25
          Vzpomínka na oběti holokaustu
           Čtením jmen lidí, kteří byli zavražděni během druhé světové války v malé a velké pevnosti v Terezíně si dnes připomněli oběti holokaustu. Zaznělo sto jmen.
           18:33
           Premiéra dokumentu o pražském metru
            V pražském kině Edison začala v osmnáct hodin slavnostní premiéra dokumentů o linkách metra A a B z trilogie „Prahou podzemní drahou“. Dorazili i tvůrci celé série a průvodce dokumenty.
            20:25
            Vysoká aktivita klišťat v Česku
             Na většině území Česka je v těchto dnech vysoká aktivita klíšťat. Vyplývá to z map Českého hydrometeorologického ústavu. Rozšíření tohoto parazita v regionech i pravděpodobnost nákazy z něj lze zjistit také přes aplikaci Klíšťapka.
             22:18
             Los v Krkonoších
              Na cyklostezce v Žacléři na Trutnovsku se procházel los, v české části Krkonoš se objevil po desítkách let. Podle správy národního parku se může jednat o jedince, který migruje z Polska.
              23:03
              Slavnosti svobody v Plzni
               79 let od konce války si tam připomínaly desítky tisíc lidí. V tuto chvíli začíná poslední bod programu, hlavní vzpomínkový akt u památníku „Díky, Ameriko!“ Nejatraktivnější ale byl průjezd konvoje víc než tří stovek vojenských vozidel.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               7. května

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               21. června

               21. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. června

               Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

               20. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. června

               Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

               19. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. června

               První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

               18. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. června

               Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

               17. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám