Husté sněžení, sněhové jazyky, závěje a vítr uzavřely už včera silnici do Božího Daru v Krušných horách. Nejezdily ani skibusy a omezen byl i provoz lyžařský areálů. Základní škole v Hořičkách chybí školní tělocvična. Děti proto chodí cvičit do bývalé truhlářské dílny.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Husté sněžení ochromilo severní a severozápadní část republiky

Od včerejšího večera napadalo přes půl metru nového sněhu. Problémy jsou na silnicích i železnicích. V Libereckém kraji těžký mokrý sníh lámal stromy.

Aktuálně o situaci na Karlovarsku

Husté sněžení, sněhové jazyky, závěje a vítr - nepříznivé počasí uzavřelo už včera silnici do Božího Daru v Krušných horách. Z Jáchymova živě naše redaktorka Lucie Pelanová.

Sněhové problémy na jihu Čech

Také na jihu Čech dnes komplikoval řidičům sníh, náledí a teploty pod nulou. Jak to teď na silnicích vypadá ví Marcela Durasová.

Sněžení v dalších dnech

Výhled do dalších dnů za doprovodu záběrů našich iReportérů.

Obyvatelé další jihlavské ulice jsou rukojmími sporů o kanalizaci ve městě

Už několik měsíců mají lidé v ulici Jiřího z Poděbrad znemožněný příjezd a značně komplikovaný přístup ke svým domům a garážím. Teď se navíc dozvěděli, že komplikovaná situace potrvá nejméně do konce letošního roku.

Setkání účastníků protinacistického odboje na Pardubicku

Přesně před 77 lety navázali výsadkáři skupiny Silver A z území tehdejšího protektorátu Čechy a Morava spojení s exilovou vládou v Londýně. V Pardubicích se dnes sešli příbuzní a potomci pamětníků protinacistického odboje.

Počet dětí v ozdravovnách roste

Poslední 4 ozdravovny v Česku, určené pro děti ohrožené špatným životním prostředím, po letech registrují zvýšený zájem.

Náhradní volby ve Středočeském kraji

Ve Středočeském kraji se půjde k volebním urnám celkem v osmi obcích. Všude se nové kandidátky podařilo sestavit.

Potíže regionálního zdravotnictví

Co všechno trápí menší nemocnice v regionech? Jak daleko musí lidé za kvalitní péčí cestovat? Nebo kdo nahradí praktiky na vesnicích, až odejdou do důchodu? I o tom budou dnes s odborníky diskutovat kolegové z Hradce Králové. Zapojit se můžete i vy. Živě

Česká ostuda: poloopravený most u hranic s Německem

Most na českoněmecké hranici nedaleko mezi obcemi Kalek a Kühnheide budí v posledních dnech velkou pozornost. A to nejen v Německu, ale také v Česku. Důvod je prostý, je opravený ale pouze z poloviny, té německé.

Odškodnění obětí z pádu Trojské lávky

Praha odškodní oběti pádu Trojské lávky před koncem vyšetřování. Pražský magistrát totiž uzavře s pojišťovnou Kooperativa dohodu s cílem poskytnout zraněným odškodné.

Nouzová tělocvična v truhlářské dílně

Základní škole v Hořičkách chybí školní tělocvična. Děti proto chodí cvičit do bývalé truhlářské dílny. Ta navíc není majetkem obce, ale patří soukromníkovi. I proto vznikají problémy s jakoukoliv úpravou prostor.

Lyžování ve městě

Městská sjezdovka v Písku ode dneška opět slouží všem lyžařům. Radnice našla nového provozovatele a celý areál nechala za 14 a půl milionů korun opravit. Sjezdovka přímo ve městě funguje už přes 40 let, lyžovat se tu dá také na umělém povrchu v létě.

Nejstarší studna v Evropě

Studna, kterou archeologové v létě odkryli pod budoucí dálnicí D35 je sedm tisíc let stará a je tak nejstarší dřevěnou stavební konstrukci Evropy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD