Víc než polovina 9letých až 12letých dětí je aktivní na sociálních sítích. A to přesto, že registrace na nich je možná až od 13 let. Po ZŠ proto putuje program vzdělávacího projektu Buď safe online. Až 800 let staré kuchyňské nádobí nalezli archeologové pod Bílinským náměstím. To prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Z velkého parkoviště v centru města se má stát klidová zóna.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Spuštění čistírny na Císařském ostrově v Praze

Praha, zatím do zkušebního provozu, spustila novou Ústřední čistírnu odpadních vod na Císařském ostrově: Ta stávající už nesplňuje ekologické požadavky. Nová čistírna stála přes 6 miliard korun, hlavní město ji zaplatilo ze svých peněz.

Nová čistírna v Praze na Císařském ostrově

Spuštění a první den provozu nové čistírny sledovala taky naše redaktorka Eva Šelepová.

Bílina stále bez náměstí

Až osm set let staré kuchyňské nádobí nalezli archeologové pod Bílinským náměstím. To prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Z velkého parkoviště v centru města se tak má stát klidová zóna. Stavba už měla být ale přes měsíc hotová.

Cvičení vojenských zdravotníků

Mezinárodní cvičení vojenských zdravotníků zemí V4 a dalších členských zemí NATO vrcholí v Hradci Králové. Cvičení se účastní 220 členů zdravotnických jednotek a jeho cílem je zhodnocení kvality poskytované zdravotnické péče. Kromě cvičení byl dnes pro ú

Víc než polovina dětí ve věku od 9 do 12 let je aktivní na sociálních sítích

Děje se tak i přes to, že registrace je možná až od třinácti let. Ukázaly to poslední průzkumy odborníků na internetovou bezpečnost. Do základních škol proto přijíždí vzdělávací projekt nazvaný Buď safe online. Dnes měl zastávku v Novém Městě na Moravě.

Z amatérského astronoma, uznávaný fotograf vesmíru a odborník na automatizaci observatoří na celém světě

Takový je ve stručnosti příběh Zdeňka Bardona z Rasošek u Jaroměře na Náchodsku.

Dobrovolníci v nemocnicích

Stačí společně strávená půlhodina - a pro dlouhodobě hospitalizovaného pacienta to znamená rozptýlení, na které se těší třeba celý týden.

Výstavbu nemocnice LDN v Moravské Třebové provází komplikace

Nejdříve demolice staré dětské nemocnice, pak plánování výstavby kulturního domu, teď projektování nové léčebny dlouhodobě nemocných. To vše na jednom pozemku v Moravské Třebové v řádu několika měsíců. Výstavba zařízení ale nabere zřejmě zpoždění, kvůli n

Požár u Litvínova

V Litvínově hoří hala s linkou na drcení odpadu firmy Celio: Oheň se objevil před 13.hodinou, mezitím byl 2.stupeň požárního poplachu změněný na nejvyšší, na místě už zasahuje celkem 15 jednotek hasičů.

Unikátní 200 let starý svitek Tóry mají ode dneška v Pelhřimově

Zdejší muzeum Bible ho získalo zdarma od americké nadace, která v Izraeli nakupuje staré svitky a rozdává je po celém světě ke studijním a osvětovým účelům. Do Česka se takto dostal první svitek.

Nově zrekonstruovaná hvězdárna v Teplicích.

Největší stavební akce v dějinách teplické hvězdárny je u konce. Zítra bude po roční rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti. Opravy největší hvězdárny v regionu, vyšli jejího zřizovatele, Ústecký kraj na 25 milionů korun.

Psychiatrie v Písku

Nové formy terapie a zdravotnické služby nad rámec standardu zavádí Psychiatrická nemocnice Písek. Specializované zdravotnické zařízení se sto jedenácti lůžky koupila v únoru společnost Penta Hospitals CZ. Všechny služby budou hradit zdravotní pojišťovny

Češi a Poláci se učí hasit společně

Čeští hasiči v Polsku, polští u nás – mezinárodní smlouvy to umožňují, v praxi to ale stále tak časté není. Hlavně Poláci zatím pomoc českých kolegů příliš nevyužívají. Teď se to má změnit. V rámci projektu Bezpečné pohraničí společně cvičí v Královéhrade

Rekonstrukce jistebnického kostela na Táborsku

Nejnáročnější část rekonstrukce má za sebou kostel v Jistebnici na Táborsku. Od letošního prosince bude sloužit návštěvníkům jako vyhlídková věž. Práce na něm vyjdou skoro na deset milionů korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD