V Ústeckém kraji startuje další vlna kotlíkových dotací. Kraj tentokrát rozdělí 156 milionů korun, vyměněno by tak mělo být 1 665 kotlů. V Pardubicích začíná výstava Poklady zbrojnic státních hradů a zámků ve správě NPÚ. Návštěvníci mohou shlédnout 400 militarií z oblasti lovectví, vojenství a sběratelství.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Hluk vrtulníků vadí lidem

Radní Hradce Králové omezí počet startů a přistání vrtulníků, které cvičí afghánské piloty.

Následky větru

Energetici v Česku už třetím dnem odstraňují následky nedělní vichřice. I dnes zůstávaly tisíce domácností bez elektrické energie. Opravy komplikují neprostupné lesy i podmáčené louky. Přesto se daří počet odříznutých míst od elektřiny snižovat. Škody sčí

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová nebude poslankyní

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO se vzdá poslaneckého mandátu; chce se soustředit jen na krajskou politiku.

Kotlíkové dotace elektronicky

Taky v Ústeckém kraji odstartovala další vlna tzv. kotlíkových dotací. Tentokrát se tam rozděluje celkem 156 milionů korun.

Deset lehce zraněných dětí si vyžádala nehoda autobusu a osobního auta na okraji Plzně

Na pomoc přijelo osm sanitních vozů včetně výjezdové skupiny pro řešení hromadných neštěstí. V autobusu cestovalo třicet osm školáků ve věku devět až deset let. Zraněné děti převezli lékaři do fakultní nemocnice.

Nová záchranná služba

Český Dub zprovoznil nové výjezdové stanoviště záchranné služby.

Vědci z liberecké technické univerzity představili unikátní linku na výrobu nanovlákenné příze.

Zařízení získalo Zlatou medaili v kategorii Inovační zpracovatelská technologie na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Umožňuje vyrábět naprosto novou třídu textilních materiálů.

Nový starosta Velkého Meziříčí

Velké Meziříčí má nového starostu: Zastupitelé města ho volili poté, co teď už bývalý starosta Radovan Necid před měsícem, po krizi na radnici a rozštěpení jeho sdružení To pravé Meziříčí, rezignoval.

Socha na Karlův most

Na Karlův most se po pěti letech vrátilo sousoší světce Františka Borgiáše - za jeho kopii zaplatil magistrát šest milionů korun.

Patroni pro děti z dětských domovů

V Ústeckém kraji funguje 17 dětských domovů; žije v nich skoro tisíc dětí: A teď budou poznávat jednu novinku - budou mezi ně chodit tzv. patroni. Dospělí muži, kteří chlapcům z dětských domovů budou pomáhat lépe se začlenit do běžného života.

Peníze za parkovací zóny v Praze

Z provozu parkovacích zón získala Praha v loňském roce téměř 228 milionů korun - to je asi o tři miliony méně než v roce 2015.

Rozebraný betlém

Restaurátoři v Jindřichově Hradci rozebírají Krýzovy jesličky - největší lidový betlém na světě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD