Mostecká radnice zvedla nájemné na sídlišti v Chanově o osm korun na metr čtvereční. Magistrát podle svého vyjádření jen dorovnal cenu nájemného na obvyklou.
Klášter františkánů v Bechyni je na prodej. O jeho koupi usilují radnice s budějovickou diecézí. Chtějí zde mj. zachovat místní uměleckou školu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Zdravotní sestry v Karlových Varech demonstrovaly za vyšší mzdy

Jedním z jejich požadavků je navýšení mezd o minimálně 5 tisíc korun měsíčně a dorovnat tak platy sester ve státních nemocnicích. Druhým požadavkem je pak řešení akutního nedostatku zdravotního personálu.

Promrzlé sady

Pomrzlé třešně nebo meruňky - postrach ovocnářů po celé zemi v těchto dnech: Právě peckoviny už kvetou a teploty pod nulou nebo blízko bodu mrazu budoucí plody ničí. Pěstitelé se proto snaží stromy chránit, jak to jen jde - třeba zapalováním parafínových

Ode dneška se žádá o tzv. kotlíkové dotace

Stovky lidí čekaly před Středočeským hejtmanstvím v Praze: Od 8 hodin ráno se tam přijímaly žádosti o takzvané kotlíkové dotace.

Jízda po čtyřproudé silnici mezi Libercem a Bílým Kostelem je konečně rychlejší.

Namísto devadesátky tady platí 110. Změnu umožnila novela silničního zákona. Zrychlit můžou řidiči i na dalších dvou úsecích u Liberce.

Obchvat Lišova na dohled

Obchvat Lišova nepotřebuje posudek vlivů na životní prostředí EIA. Rozhodl o tom Jihočeský kraj na základě odborných stanovisek. Přípravy se tak zrychlí o jeden a půl roku.

Plzeňská fakultní nemocnice otevřela novou biobanku

V mrazicích boxech bude uchovávat desítky tisíc krevních roztoků pro vědecký výzkum, vývoj nových léků nebo léčebných metod.

Historickým městem roku 2016 se stal Jičín:

Soutěž, kterou pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, oceňuje nejlepší péči o obnovu městských památkových rezervací. Jičín zvítězil v konkurenci 4 desítek měst.

Finále Plzeň 2017

Začíná filmový festival Finále Plzeň 2017. Letošní ročník organizátoři pojali jako oslavu narozenin - přehlídka se totiž koná potřicáté.

Klášter na prodej

Řád františkánů se nestačí starat o svůj majetek v Bechyni - klášter s rozsáhlou zahradou chtěl prodat za 18 milionů korun. Z obav před novým vlastníkem se tomu snaží zabránit město a českobudějovická diecéze.

Čestná uznání pro učitele i žáky

Na základní škole Eduarda Beneše v Praze v Čakovicích se rozdávala čestná uznání. Ministryně školství v rámci prohlídky pozemku, kde by měla od září příštího roku stát nová základní škola ocenila vybrané studenty, učitele i další pracovníky školy.

Rudolfův pohár prověří umění vozatajů

Do Kladrub nad Labem se sjeli vozatajové z celé Evropy, účastní se Rudolfova poháru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD