Letos přibudou v CHKO Brdy další desítky kilometrů značených tras pro pěší. Začít by se mělo také s trasováním cyklostezek. Zatím tomu bránila skutečnost, že plochy nebyly zbaveny pyrotechniky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Jihočeská krajská koalice pokračuje

Jihočeská krajská koalice pokračuje ve spolupráci. Dohodli se na tom zástupci ČSSD, hnutí ANO a Jihočechů 2012, kteří se včera sešli kvůli kauze Chaty na Lipně a kvůli výši odměn manažerů jihočeských nemocnic. Podle koaličních partnerů ale není nic defini

Říčany bez kanalizace

Čistička odpadních vod v Říčanech už víc nezvládá, a tak nové domy v tomto rychle se rozrůstajícím městě musí mít vlastní jímku. A týká se to i soukromé základní školy, která se z kapacitních důvodů přestěhovala do jiné, větší budovy.

Dálnici D1 na Vysočině odpoledne zastavila vážná nehoda

Na 125. kilometru ve směru na Prahu narazila dodávka do kamionu, který zastavil před kolonou. Celé odpoledne pak musela dálnici mezi Měřínem a Jihlavou auta objíždět po dvacetikilometrové objížďce.

Rozpad zastupitelstva omezuje chod obce Zádub-Závišín

V lednu tam rezignovala část zastupitelů i jejich náhradníci. Počet mandátů tak klesl pod pětičlennou zákonnou hranici. Situaci komplikuje hlavně to, že zastupitelé nestihli schválit ani rozpočtové provizorium.

Řidiči autobusů v Libereckém kraji se k plošné stávce nepřipojí.

Dohodli se na tom dopravci se zástupci Libereckého kraje a odborů. Ke stávce řidiči důvod nemají.

Cena za odpad

Víc než osmdesát milionů stojí ročně svoz a likvidace odpadů ve stotisícovém Hradci Králové. Právě teď tam dostávají lidé do schránek složenky.

Poslanecká sněmovna dnes znovu projednává novelu zákona o ochraně přírody

Poté, co ji vetoval prezident Miloš Zeman. Ten naopak podporoval senátní verzi novely, která více zohledňovala zájmy obcí - především v šumavském národním parku.

Poprava v Rudníku

Zastřelení pěti německých obyvatel krkonošského Rudníku nebyla vražda. Tak uzavřela policie dvaasedmdesát let starý případ z června 1945. Na ostatky narazili, když se v obci chystali postavit cyklostezku.

Elektomobilní městská hromadná doprava- to je cesta k čistšímu ovzduší

320 dopravních expertů z 19-ti zemí se sjelo na konferenci do Plzně a diskutuvali, jak snížit škodliviny v ovzduší. Budoucnost vidí v městské dopravě na elektrický pohon.

Nejlepším regionálním turistickým portálem Česka je ten Královéhradeckého kraje.

Rozhodla o tom porota v rámci soutěže Zlatý erb, která každoročně hodnotí webové stránky měst a obcí.

Bečovský zámek přivítal milióntého návštěvníka

Památky mají za sebou první víkend v nové turistické sezóně. Hezké počasí přilákalo tisíce turistů. A například na zámku v Bečově se i slavilo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD