Plánovaná tramvajová trať v Praze 6 z Divoké Šárky na Dědinu dostala kladné stanovisko EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí. Proti projektu se však postavila radnice a místní občanská sdružení. Bojí se hluku a úbytku parkovacích míst. I přes teplé počasí roste návštěvnost na hradech a zámcích. Nejnavštěvovanější památkou je Hospital Kuks.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Linka 112 byla dnes v některých krajích pro zákazníky O2 nedostupná

Problémy s voláním měli lidé v jižních, západních a středních Čechách a taky v části Prahy. Nedalo se dovolat ani na tísňové linky. Firma, která prováděla revizní práce na síti, poškodila optický kabel.

Rušení finančních úřadů

Poslanci z podvýboru pro financování územních samospráv nesouhlasí s rušením více než 20-ti poboček finančních úřadů. O problematice jednali se zástupci ministerstva financí a obcí, kterých se to týká

Finanční správa v Plzeňském kraji zruší k prvnímu září místo tří celkem osm pokladen pro platbu daní.

Jedná se o územní pracoviště na menších městech jako jsou například Kralovice, Přeštice nebo Horšovský Týn.

Rozkopané silnice, uzavírky, kolony a nervózní řidiči.

Taková je každodenní realita v hlavním městě v letních měsících. Praha je nejvíc rozkopaná za poslední několik posledních let.

Staré Ždánice bourají problémovou ubytovnu

Obec Staré Ždánice na Pardubicku začala bourat ubytovnu, ve které dřív bydlela romská komunita. V obci vládla napjatá atmosféra a zvýšila se i kriminalita.

V českokrumlovském zámku začali budovat centrum studijních pobytů.

Je prvním svého druhu v Česku. Památkáři dnes předli klíče od nevyužívané historické budovy dělníkům. Uvnitř mají postavit přednáškové sály a ubytovnu pro studenty českých i zahraničích univerzit.

Správa šumavského parku začala s obnovou rašelinišť v západní oblasti

Ty slouží hlavně jako zásobárna spodní vody v období sucha. Zároveň tak v nejchráněnějších místech vrací do původních koryt i potoky – uměle narovnané hlavně v sedmdesátých letech.

Památky v Česku hlásí rekorní návštěvnost.

Počty na památkách ve správě NPÚ,se blíží ke 3 milionům.

Skokanem roku v návštěvnosti je hospitál Kuks

Zatímco v minulých letech se přišlo na Kuks podívat kolem čtyřiceti tisíc lidí, od letošního března do včerejška už 95 tisíc.

Bariéry v památkách

Přístupnost památek pro vozíčkáře a seniory mapuje nový projekt Nadace Charty 77 s názvem Mapy bez bariér. Do konce roku chce pro ně vytvořit speciální web. Lidé s omezenou pohyblivostí se na něm dozvědí, kde budou mít problémy.

Novoborsko a sklářství.

Nikde jinde v Česku a zřejmě ani jinde na světě není oblast, kde by mělo takovou tradici a kde by působila tak široká škála uměleckých sklářů.

Liberec se chystá na zítřejší příjezd fotbalových fanoušků Hajduku Split.

Zakoupeno mají 550 vstupenek, očekává se ale, že jich do Liberce přijede až osm set. Kapacita stadionu je přitom zcela vyprodaná.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD