Hřiště 7

21. únor 2010

131 minut
Hřiště 7

21. únor 2010

Obsah dílu

Děti a Lucka si hrají na letní tábor U písečné duny — Taneční rozcvičky č. 8 — Příběhy Jů a Hele: Mufova noční můra — Co dělat č. 6: Šikana a linka bezpečí — Děti a Lucka si povídají o tom, proč tak rády jezdí na tábory — Vrabčák Lojza č. 26 — Cestování s vařečkou: Libanon — Co možná nevíte: Zlatý oříšek č. 2. — K táborovým ohňům patří i strašidelné historky. Lucka učí děti, jak je vyprávět — Lucka a děti se loučí

Části dílu

00:00
Děti a Lucka si hrají na letní tábor U písečné duny
  11:27
  Taneční rozcvičky č. 8
   Cyklus veselých rozcviček pro nejmenší.
   40:32
   Příběhy Jů a Hele: Mufova noční můra
    I Mufa může trápit noční můra, zvláště když vypadá dočista jako Jů.
    58:18
    Co dělat č. 6: Šikana a linka bezpečí
     Šikana může naplňovat skutkovou podstatu řady trestných činů, a proto je důležité, nikdy o ní nemlčet. Jenže komu se svěřit, staneme-li se jejím svědkem, a nebo ještě hůř - jsme-li její obětí? Jirka Mádl a Muf mají i v této chvíli spoustu užitečných rad.
     64:57
     Děti a Lucka si povídají o tom, proč tak rády jezdí na tábory
      68:28
      Vrabčák Lojza č. 26
       Na táboře v Březové na Vysočině se Vrabčák účastnil táborového života. Děti sportují, hrají hry, užívají si v rybníce i v lanovém centru.
       80:17
       Cestování s vařečkou: Libanon
        Dnes se podíváme za rodinou původem z Libanonu, budeme vařit slaný dort a salát, což jsou typické součásti velké hostiny pro přátele
        87:02
        Co možná nevíte: Zlatý oříšek č. 2.
         O Zlatý oříšek dětských diváků České televize bojuje i nadějná kytaristka a houslistka Hedvika Švendová.
         102:05
         K táborovým ohňům patří i strašidelné historky. Lucka učí děti, jak je vyprávět
          128:58
          Lucka a děti se loučí
           Přehrát celé video
           Stopáž130 minut
           Další díl
           28. únor 2010

           Přehled dílů

           131 dostupných
           Video nelze z licenčních důvodů přehrát

           26. prosinec 2010

           Na Hřišti je Lucie s dětmi a zpíva Purpuru. — Lucie si s dětmi ze Hřiště povídá o Vánocích. — Příběhy Jů a Hele: Opožděný dárek — Na Hřišti. — Rozhovor — Kabaret splněných přání — Rozloučení

           28. 12. 2010 na ČT2
           Video nelze z licenčních důvodů přehrát

           25. prosinec 2010

           Martinovo sváteční přivítání. — Martinovo rozjímání o tom, že každá trojice slavných hrdinů má k sobě i někoho čtvrtého. — Příběhy Jů a Hele – Hod Boží – Ještě jeden vánoční dárek — Rozhovor s hercem Matoušem Rumlem. — Rozhovor s hercem Pavlem Křížem. — Martin a děti se loučí…

           25. 12. 2010 na ČT1
           Stopáž129 minut

           24. prosinec 2010

           Štědrý den na Hřišti začíná — Martin vítá prvního svátečního hosta – Matyáše Valentu. — Přichází druhý sváteční host – Naďa Konvalinková. — Příběhy Jů a Hele – Štědrý den — Matyáš Valenta a Naďa Konvalinková přejí dětem krásné Vánoce. — Kabaret z maringotky aneb V čase vánočním — I na Hřišti se dnes naděluje.

           24. 12. 2010 na ČT1
           Stopáž130 minut

           19. prosinec 2010

           Martin a děti apalují poslední svíčku na adventním věnci. — Taneční rozcvičky č. 23: Cvičení s Katkou 16. — Kronika z přírody - Prosinec — Pohlednice aneb Jů (Hele) TUBE — Rozhovor s Monikou Sybolovou a pozvánka do Národní galerie. — Vrabčák Lojza: Škola pro hluchoněmé — Martin vyhlašuje burzu vánočních nápadů pro činné a činorodé. — Taneční rozcvičky č. 24 – 1. část: Co je to folklór — Co je to folklór — Martin i děti se loučí.

           21. 12. 2010 na ČT2
           Stopáž130 minut

           12. prosinec 2010

           Povídání o vůni Vánoc a o dnešním Hřišti. — Klára vyhlašuje soutěž – namalujte obrázek „Jůheláci na návštěvě u Krysáků“. Vítěz získá knížku o Krysácích! — JůHeletube č.8 — Co dělat č.6: Siréna, evakuace, improvizovaná ochrana — Na Hřišti se odehrává představení v podání studentů herectví ze Slovenska. Klára se na spoustu věcí zeptá nejen jich, ale i jejich vyučujícího Jana Přeučila. — Vrabčák Lojza č.11: Horolezčata — Klára upozorňuje na oslavu mezinárodního dne hor a světového dne dětství. — Ankety s dětmi: Jaký je tvůj nejoblíbenější sportovec? — Co možná nevíte: S Klárou Poláčkovou o horách — Klára vypráví historku o velkém vítězství na hoře Říp. — Je čas zapálit třetí svíčku na adventním věnci. Klára slibuje, že teď už bude čas do Vánoc ubíhat rychle.

           14. 12. 2010 na ČT2
           Video nelze z licenčních důvodů přehrát

           5. prosinec 2010

           Anděl i čert uposlechnou mikulášského volání a vydávají se na svět. — JůHeleTube č.7 — Příběhy Jů a Hele: Není miminko jako miminko — Co dělat: Úpal a úžeh — Děti na Hřišti si povídají s čertem o tom, co štve děti na čertech a čerty na dětech. — Přelety Vrabčáka Lojzy: Přepestro — Na Hřiště se po skluzavce snese anděl a vyhlásí soutěž o tři dvd s filmem Kuky se vrací. — Klára se loučí a zapaluje druhou adventní svíci.

           7. 12. 2010 na ČT2

           Napište nám