iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 12. 2011
16:45 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
949
zhlédnutí

Kultura.cz

Na shledanou v ZOO – Komiks o útěku makaků — Mezinárodní úspěch divadla Líšeň — Malířka ikon – Sylva Novotná — Zvyšování DPH na knižnímm trhu — Festival světla a videomappingu — Výstava Šárky Klimešové – Divoká — Divadelního přestavení Harold a Maude — Vánoční koncert Magdaleny Kožené

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž: Na shledanou v ZOO – Komiks o útěku makaků

  0:58 do playlistu

  Reportáž: Na shledanou v ZOO – Komiks o útěku makaků
  Po mnoho měsíců čeřil hladinu veřejného zájmu nejen na Olomoucku zpravodajský seriál o útěku dvojice makaků červenolících ze zoologické zahrady na Svatém Kopečku. Tato eskapáda dvou mladých samců se dočkala literárního zpracování v podobě komiksu "Na shledanou v ZOO" v podání kreslíře Jozefa "Danglára" Gertliho a autora textu Radka Malého.

 • Buďte v obraze

  6:42 do playlistu

  Buďte v obraze
  Vánoční koncert Magdaleny Kožené Výstava Šárky Klimešové

 • Rozhovor: Mezinárodní úspěch divadla Líšeň

  8:51 do playlistu

  Rozhovor: Mezinárodní úspěch divadla Líšeň
  Brněnské divadlo Líšeň se zúčastnilo na konci října mezinárodního festivalu loutkových divadel Spotkania v polské Toruni. Uvedlo zde loutkovou stínohru Sávitrí a politickou frašku podle Ruského deníku Anny Politkovské Putin lyžuje. Přehlídky se zúčastnily soubory ze čtyř evropských zemí a Kanady. V konkurenci dalších třinácti soutěžních představení získalo divadlo Líšeň čtyři ocenění.

 • Kritická židle

  14:58 do playlistu

  Kritická židle
  Tématem kritické židle je negativní vliv zvyšování DPH na knižní trh a mimořádná akce v Olomouci - Festival světla a videomappingu.

 • Buďte v obraze

  18:24 do playlistu

  Buďte v obraze
  Divadelního přestavení Harold a Maude

 • Portrét: Malířka ikon – Sylva Novotná

  20:31 do playlistu

  Portrét: Malířka ikon – Sylva Novotná
  Sylva Novotná působila jako asistentka na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V třiatřiceti letech opustila volnou tvorbu a začala se věnovat ikonomalbě, která ji zaujala při studiu pravoslavné kultury Ruska. Absolvovala studijní pobyt v ikonopisecké škole při duchovní akademii ve Svatotrojicko - Sergievské Lávře a stáž zaměřenou na techniku fresky v monastýru Optina Pustyň.

Přehrát vše

Související