Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Reportáž: Nové album Lenky Dusilové – Baromantika

Reportáž: Nové album Lenky Dusilové – Baromantika

Lenka Dusilová natočila své čtvrté řadové album. Zpěvačka a skladatelka, která v posledních třech letech zkoušela různé písničkářské polohy, divadelní projekty a účinkovala s kapelou Eternal Seekers, vydává svou novou desku Baromantika v půli prosince. Na albu s ní spolupracovala skladatelka a pianistka Beata Hlavenková a producentské duo Tin Soldiers tvořené Viliamem Bérešem a Patrickem Karpentským. V naší REPORTÁŽI se dozvíte o albu a jeho tvůrcích další zajímavosti.

Kritická židle

Kritická židle

Na KRITICKOU ŽIDLI usedl redaktor Lidových novin Vojtěch Rynda a zaměřil se na dvě prosincové filmové premiéry - animovaný snímek z britsko-americké produkce Velká vánoční jízda a nový český thriller o korupci a politice s názvem

Portrét: Miroslav Jiránek

Portrét: Miroslav Jiránek

PORTRÉT - kreslené vtipy Vladimíra Jiránka už léta neodmyslitelně patří do českých novin a časopisů, poetické obrazy jeho mladšího bratra Miroslava už tak známé nejsou. Současná výstava obrazů Miroslava Jiránka také nepostrádá vtipné motivy, ale převážně je zaměřena na přírodu. Uslyšíme, proč se už v dětství rozhodl vydat ve stopách bratra Vladimíra a v čem ho hlavně chtěl napodobit.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín