Kultura.cz

10. prosinec 2011

27 minut
Kultura.cz

10. prosinec 2011

Obsah dílu

Na shledanou v ZOO – Komiks o útěku makaků — Mezinárodní úspěch divadla Líšeň — Malířka ikon – Sylva Novotná — Zvyšování DPH na knižnímm trhu — Festival světla a videomappingu — Výstava Šárky Klimešové – Divoká — Divadelního přestavení Harold a Maude — Vánoční koncert Magdaleny Kožené

Části dílu

00:58
Reportáž: Na shledanou v ZOO – Komiks o útěku makaků
  Po mnoho měsíců čeřil hladinu veřejného zájmu nejen na Olomoucku zpravodajský seriál o útěku dvojice makaků červenolících ze zoologické zahrady na Svatém Kopečku. Tato eskapáda dvou mladých samců se dočkala literárního zpracování v podobě komiksu "Na shledanou v ZOO" v podání kreslíře Jozefa "Danglára" Gertliho a autora textu Radka Malého.
  06:42
  Buďte v obraze
   Vánoční koncert Magdaleny Kožené
   Výstava Šárky Klimešové
   08:51
   Rozhovor: Mezinárodní úspěch divadla Líšeň
    Brněnské divadlo Líšeň se zúčastnilo na konci října mezinárodního festivalu loutkových divadel Spotkania v polské Toruni. Uvedlo zde loutkovou stínohru Sávitrí a politickou frašku podle Ruského deníku Anny Politkovské Putin lyžuje. Přehlídky se zúčastnily soubory ze čtyř evropských zemí a Kanady. V konkurenci dalších třinácti soutěžních představení získalo divadlo Líšeň čtyři ocenění.
    14:58
    Kritická židle
     Tématem kritické židle je negativní vliv zvyšování DPH na knižní trh a mimořádná akce v Olomouci - Festival světla a videomappingu.
     18:24
     Buďte v obraze
      Divadelního přestavení Harold a Maude
      20:31
      Portrét: Malířka ikon – Sylva Novotná
       Sylva Novotná působila jako asistentka na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V třiatřiceti letech opustila volnou tvorbu a začala se věnovat ikonomalbě, která ji zaujala při studiu pravoslavné kultury Ruska. Absolvovala studijní pobyt v ikonopisecké škole při duchovní akademii ve Svatotrojicko - Sergievské Lávře a stáž zaměřenou na techniku fresky v monastýru Optina Pustyň.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       11. prosinec 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám