iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 7. 2009
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
3109
zhlédnutí

Kultura.cz

Jiří David — Dramatická výchova vězňů — Sergej Sanža

21 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reportáž

  0:27 do playlistu

  Reportáž
  Největší domácí literární festival Měsíc autorského čtení bude jako každoročně probíhat v brněnském divadle Husa na Provázku. Letošní ročník je zaměřen na literáty z Rakouska a Stuttgartu.

 • Rozhovor s výtvarníkem Jiřím Davidem

  5:17 do playlistu

  Rozhovor s výtvarníkem Jiřím Davidem
  Jiří David, člen legendární skupiny Tvrdohlaví, je veřejnosti znám zejména provokujícími intervencemi do veřejného prostoru a jako angažovaný aktér řady diskusí a polemik o směřování české společnosti a umělecké kultury. Velká retrospektivní výstava odhaluje v Moravské galerii jeho tvůrčí osobnost, která inspirativně zasahuje do vývoje současného českého umění už od poloviny 80. let minulého století.

 • Portrét: Brněnský divadelník Sergej Sanža

  9:17 do playlistu

  Portrét: Brněnský divadelník Sergej Sanža
  Na prknech mnoha moravských divadel se objevuje pozoruhodný herec Sergej Sanža, který se narodil v roce 1961 v Kyjevě v mongolsko ukrajinské rodině. Od svých třinácti let žije v České republice a doposud se stačil věnovat pantomimě a působení v divadlech Šumperk, Polárka, Neslyším, Zlín, Barokní opera Olomouc a dalších. Kromě herectví se věnuje i režii a pohybové choreografii. Jeho široký umělecký rádius naplní náš Portrét.

 • Nenechte si ujít
 • Reportáž: Dramatická výchova vězňů

  16:27 do playlistu

  Reportáž: Dramatická výchova vězňů
  Odsouzení, kteří se účastní dramatické výchovy ve Věznici Kuřim, pod vedením speciální pedagožky Mgr. Šimkové, odehráli již několik představení, která se setkaly s nečekaným úspěchem. Celkem třináct odsouzených tak mohlo zúročit půlroční přípravu kostýmů, dekorací a především samotných textů.

Přehrát vše

Související