iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 11. 2009
17:35 na ČT2

1 2 3 4 5

7 hlasů
1043
zhlédnutí

Kultura.cz

Zkouška orchestru — Vladimír Vlasák — Výstava ErROrS

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze
 • Rozhovor týdne: Zkouška orchestru

  3:52 do playlistu

  Rozhovor týdne: Zkouška orchestru
  Snímek italského režiséra Federika Felliniho Zkouška orchestru z roku 1978 patří k jeho ideově nejostřejším dílům. Na drobnokresbě členů symfonického tělesa s úspěchem tehdy ukázal komplikovanou strukturu lidského společenství. Tématu se před časem zmocnil umělecký šéf pražského Divadla na Vinohradech Martin Stropnický, který scénář filmového díla upravil a se souborem také nastudoval. O jeho režijních záměrech si budeme povídat v Rozhovoru týdne.

 • Kritická židle

  9:55 do playlistu

  Kritická židle
  Na Kritickou židli jsme tentokrát pozvali nezávislého hudebního publicistu, spolupracovníka Mladé fronty Dnes, Vladimíra Vlasáka. Hodnotit bude novou desku Oldřicha Janoty Ztracený ve světě a také album německé kapely Rammstein Láska je tu pro všechny. Tahle profesionální továrna na skandály přišla teď aktuálně s diskutabilním titulním singlem Pussy, v němž se členové kapely objevují v roli pornoherců.

 • Událost týdne: Vladimír Merta

  14:15 do playlistu

  Událost týdne: Vladimír Merta
  V Galerii kritiků v Jungmannově ulici v Praze vystavuje až do 24. listopadu sérii svých nových velkých obrazů malíř Vladimír Merta, pedagog brněnské Fakulty výtvarných umění VUT. Výstava nese název ErROrS a na vystavených obrazech uvidíte rozostřené, jemně zrnité či z horizontálních linek stvořené siluety lidí, nezřetelné krajiny a děje. Vladimír Merta, který se v minulosti často věnoval právě dialogu médií s člověkem, se tentokrát inspiroval mihotavým, jakousi neznámou poruchou degradovaným televizním obrazem. V našem příspěvku se představí jako charismatický průvodce touto expozicí.

 • Soutěž

Přehrát vše