23 minut
Kultura.cz

1. listopad 2009

Obsah dílu

Zkouška orchestru — Vladimír Vlasák — Výstava ErROrS

Části dílu

00:42
Buďte v obraze
  03:52
  Rozhovor týdne: Zkouška orchestru
   Snímek italského režiséra Federika Felliniho Zkouška orchestru z roku 1978 patří k jeho ideově nejostřejším dílům. Na drobnokresbě členů symfonického tělesa s úspěchem tehdy ukázal komplikovanou strukturu lidského společenství. Tématu se před časem zmocnil umělecký šéf pražského Divadla na Vinohradech Martin Stropnický, který scénář filmového díla upravil a se souborem také nastudoval. O jeho režijních záměrech si budeme povídat v Rozhovoru týdne.
   09:55
   Kritická židle
    Na Kritickou židli jsme tentokrát pozvali nezávislého hudebního publicistu, spolupracovníka Mladé fronty Dnes, Vladimíra Vlasáka. Hodnotit bude novou desku Oldřicha Janoty Ztracený ve světě a také album německé kapely Rammstein Láska je tu pro všechny. Tahle profesionální továrna na skandály přišla teď aktuálně s diskutabilním titulním singlem Pussy, v němž se členové kapely objevují v roli pornoherců.
    14:15
    Událost týdne: Vladimír Merta
     V Galerii kritiků v Jungmannově ulici v Praze vystavuje až do 24. listopadu sérii svých nových velkých obrazů malíř Vladimír Merta, pedagog brněnské Fakulty výtvarných umění VUT. Výstava nese název ErROrS a na vystavených obrazech uvidíte rozostřené, jemně zrnité či z horizontálních linek stvořené siluety lidí, nezřetelné krajiny a děje. Vladimír Merta, který se v minulosti často věnoval právě dialogu médií s člověkem, se tentokrát inspiroval mihotavým, jakousi neznámou poruchou degradovaným televizním obrazem. V našem příspěvku se představí jako charismatický průvodce touto expozicí.
     20:42
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž23 minut
      Další díl
      5. listopad 2009

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám