iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2008
18:30 na ČT2

1 2 3 4 5

16 hlasů
1741
zhlédnutí

Kultura.cz

Redaktor Divadelních novin Josef Herman — Výtvarník Vladimír Větrovský

22 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buďte v obraze

  0:52 do playlistu

  Buďte v obraze
  Rubrika Buďte v obraze přináší jako obvykle zajímavé kulturní tipy na příští týden - třeba koncert Lennyho Kravitze v Praze, nové album Gipsy.cz Reprezent, vernisáže výstav a poutavé knížky na letní čtení. A také další díl naší soutěže o domovních znameních.

 • Událost týdne

  3:14 do playlistu

  Událost týdne
  Koncem května bylo v pražském kině OKO zahájeno promítání filmu Ghetto jménem Baluty a otevřena výstava fotografií Karla Cudlína s názvem Zpráva o Lodži. Výstava a celovečerní dokument režiséra Pavla Štingla budou společně cestovat během následujícíh měsíců po republice. Baluty byly před druhou světovou válkou obávanou zlodějskou čtvrtí. Hned po okupaci Polska zde nacisté zřídili židovské ghetto, kde čekalo na smrt na 200 000 Židů. Ve stejných bytech a domech, kde bojovali před mnoha lety Židé o přežití každého dne, dnes žijí noví obyvatelé. Způsob života obyvatel současné dělnické a chudinské čtvrti průmyslového města Lodže je poznamenaný sociální bídou, alkoholem a nezaměstnaností. Baluty kdysi a dnes mají hodně společného. Režiséra se ptáme, v čem se liší film Ghetto jménem Baluty od klasických vzpomínkových dokumentů o holocaustu.

 • Buďte v obraze II
 • Kritická židle: redaktor Divadelních novi Josef Herman

  9:37 do playlistu

  Kritická židle: redaktor Divadelních novi Josef Herman
  Na Kritickou židli usedne redaktor Divadelních novin, specialista na hudební divadlo Josef Herman. Tentokrát si vezme na mušku současný český muzikál. Zhodnotí zejména nejaktuálnější inscenaci - muzikál o Boženě Němcové v Divadle Ta Fantastika a kriticky se také zmíní o hudební komedii Sekta v Divadle Semafor.

 • Portrét: výtvarník Vladimír Větrovský

  14:22 do playlistu

  Portrét: výtvarník Vladimír Větrovský
  V Portrétu jsme natočili mladého výtvarníka Vladimíra Větrovského. Své bohaté výtvarné vzdělání završuje právě v těchto dnech diplomovou prací na AVU u profesora Michaela Rittsteina. Protože rozměr obrazu přizpůsobil diplomant velikosti svého ateliéru, jeho profesor vtipně poznamenává, že to už je dílo, kterého se v životě nezbaví. O své cestě za uměním, která začala studiem uměleckého kovářství na střední škole, pokračovala na katedře scénografie Divadelní fakulty a nyní končí na UMPRUM, dokáže vyprávět Vladimír s nadhledem a zároveň s přesvědčením, že v životě se nemůže vyjadřovat jinak a lépe než výtvarnou formou.

Přehrát vše

Související