iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2012
10:30 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
5480
zhlédnutí

Babylon

Festival japonské kultury — Orientální ples-festival — Rusínka

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Festival japonské kultury

  0:35 do playlistu

  Festival japonské kultury
  Ohlédnutí za 5. ročníkem festivalu EIGA-SAI, který nesl podtitul – Pocta Kitano Takeshimu, který v letošním roce, krátce před zahájením festivalu, oslavil své 65. narozeniny. Nekorunovaný král moderní japonské kinematografie Akira Kurosawa na sklonku života prohlásil, že další osud japonského filmu svěřuje do rukou Takešiho Kitana. Tento filmař, který si postupně získal i značné mezinárodní renomé, je mnohostrannou uměleckou osobností. Je nejen režisérem s nezaměnitelným rukopisem, populárním představitelem rolí stoických gangsterů i zbožňovaným televizním komikem, ale i výjimečným spisovatelem a pozoruhodným malířem.

 • Orientální ples-festival

  8:06 do playlistu

  Orientální ples-festival
  Rovněž 5. ročník plesu vyznavačů orientálních tanců, který se pod názvem Pátá pohádka princezny Shahrazard uskutečnil v ostravském kulturním domě Akord.

 • Rusínka

  11:38 do playlistu

  Rusínka
  Světlana Kalousková pochází z oblasti východního Slovenska, které se říká Labyrský kraj. Zde žijí Rusíni a veřejné nápisy jsou dvojjazyčné – rusínskoslovenské. Světlaniny rodiče i příbuzní jsou Rusíni. Původní život Rusínů nebyl v horském a kamenitém kraji jednoduchý a tak jim ho písničky zpříjemňovaly. Rusíni se proto vyznačují svou srdečností, temperamentem a tím, že si život zpříjemňují zpěvem. O Rusínech se také říká, že to jsou „Kurdové Evropy“. Rozprostřeni jsou v několika zemích, často jsou dnes opomíjeni, často považováni za Ukrajince, ale jedná se o svébytný národ s vlastním jazykem o kterém se za dob „sovětů“ nesmělo mluvit.

 • Přísloví

Přehrát vše