iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 8. 2013
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
9326
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Překlenovací vláda

  0:37 do playlistu

  Překlenovací vláda
  Kabinet Jiřího Rusnoka od dnešního poledne vládne v demisi. Premiér ji na Hradě předal prezidentovi a ten ho pověřil výkonem funkce do jmenování nové vlády.

 • Noví velvyslanci

  3:24 do playlistu

  Noví velvyslanci
  Livia Klausová a Vladimír Remek míří na velvyslanecké posty - podle Lidových novin na konci července obě jména odsouhlasila Rusnokova vláda. Chybí tak už jen podpis prezidenta a souhlas přijímací země.

 • Hlasování před rozpuštěním sněmovny

  6:47 do playlistu

  Hlasování před rozpuštěním sněmovny
  Před hlasováním o svém rozpuštění nezahálí ani poslanci. Než se tak stane, pošlou ještě do Senátu dva konkrétní zákony - novelu o podporovaných zdrojích energie a o sociálních službách.

 • Opravy D1: kdy pojedou naplno?

  12:11 do playlistu

  Opravy D1: kdy pojedou naplno?
  Poslední šanci dává Ředitelství silnic a dálnic stavebním firmám - pokud ve čtvrtek nezačnou naplno s opravami D1, vypoví jim stát smlouvu.

 • Soud v metanolové kauze

  15:17 do playlistu

  Soud v metanolové kauze
  U Krajského soudu v Ostravě začal první veřejný soud v metanolové kauze. Na lavici obžalovaných usedli dva překupníci alkoholu - že obchodují s otrávenými lihovinami, podle státního zástupce dobře věděli.

 • Munice blokuje čistou energii

  16:34 do playlistu

  Munice blokuje čistou energii
  Fiasko na cestě Německa k zelené energetice. Riffgat, obří větrný park v Severním moři, měl už teď produkovat čistou energii. Jenže pár dnů před slavnostním otevřením stavební firma oznámila, že kabely na mořské dno bude pokládat ještě nejméně půl roku.

 • Neznámí hrdinové knižně

  18:55 do playlistu

  Neznámí hrdinové knižně
  Neznámí hrdinové - nejprve několikrát oceněný cyklus dokumentů, který čtyři roky vysílala Česká televize - a teď kniha. Mapuje osudy 16 českých hrdinů, právě v těchto dnech míří do knihkupectví.

 • Miliardová zakázka státních lesů

  21:17 do playlistu

  Miliardová zakázka státních lesů
  Kdo získá miliardovou zakázku na těžbu ve státních lesích, o to se dnes soutěžilo v Hradci Králové. Ve hře není málo - tisíce hektarů, na kterých bude vítěz příštích pět let hospodařit.

 • Téma Prague Pride: Coming Out

  23:30 do playlistu

  Téma Prague Pride: Coming Out
  Jdeme s barvou ven aneb coming out pro každého. Tak zní hlavní motto právě probíhajícího třetího ročníku Prague Pride. Pro gaye a lesby je coming out, tedy okamžik, kdy sobě i okolí, přiznají svou sexuální orientaci, důležitým mezníkem.

 • Řidič pod vlivem drog

  25:24 do playlistu

  Řidič pod vlivem drog
  Šoféři, kteří řídí pod vlivem drog, se můžou vyhnout trestu. V Poslanecké sněmovně neexistuje vládní prováděcí vyhláška. Právě v ní má být jasně stanoveno, jak a kdy je řidič ovlivněn drogou.

 • Sladká sezóna zmrzlinářů

  27:34 do playlistu

  Sladká sezóna zmrzlinářů
  Rekordně teplé léto má i své vítěze mezi obchodníky. Prodejci zmrzliny tvrdí, že podobné tržby jako letos v červenci nepamatují. Někteří zaznamenali až dvojnásobný nárůst.

 • Předčasné volby

  29:22 do playlistu

  Předčasné volby
  Už jen týdny zbývají do předčasných sněmovních voleb. A tak politické strany horečně řeší, které tváře vyslat do první linie.

 • Vyklízení kanceláří

  32:19 do playlistu

  Vyklízení kanceláří
  Kromě předsedy poslaneckého klubu ODS si začali své osobní věci už balit i někteří jeho poslanci. Naopak sociální demokraté si dávají na čas, čekají až na případné rozpuštění sněmovny příští týden.

 • Účtování fiktivních plomb

  34:54 do playlistu

  Účtování fiktivních plomb
  Někteří zubaři zřejmě pojišťovnám účtují fiktivní plomby. Podle analýzy VZP totiž bezmála stovka stomatologů opakovaně v posledních šesti letech provedla příslušný zákrok mnohem víckrát než ostatní.

 • Doživotí pro gangstera z Bostonu

  37:27 do playlistu

  Doživotí pro gangstera z Bostonu
  Obávaný americký gangster James Bulger byl v Bostonu uznán vinným z 11 vražd, vydírání a dalších zločinů. Muž, který po dvě desetiletí ovládal bostonské podsvětí, stráví zbytek života za mřížemi.

 • Kontroly přetížených kamionů

  39:27 do playlistu

  Kontroly přetížených kamionů
  Až třicet procent kamionů jezdí po českých silnicích s nákladem větším, než je povoleno. Takto přetížené vozy pak ničí silnice a ohrožují ostatní řidiče. Dnes se na ně v Praze zaměřila celní správa.

 • Dva manažery Dostihového spolku obvinila policie ze zpronevěry

  41:06 do playlistu

  Dva manažery Dostihového spolku obvinila policie ze zpronevěry
  Policie obvinila dva bývalé pořadatele Velké pardubické a členy vedení pardubického Dostihového spolku ze zpronevěry. Jiří Kunát a Ladislav Nermuť obvinění odmítají.

 • Matematika nově

  43:21 do playlistu

  Matematika nově
  Místo volna o prázdninách dobrovolně do školy. A ještě kvůli matematice. Řeč není o dětech, ale o učitelích. Někteří z nich se školí, jak učit žáky matematiku novou metodou profesora Milana Hejného.

 • Hyperrychlé cestování potrubím

  45:36 do playlistu

  Hyperrychlé cestování potrubím
  Cestovat téměř rychlostí zvuku, v pohodlí, bezpečí a levněji než letadlem nebo autem. Takový koncept představil pod názvem Hyperloop americký miliardář Elon Musk.

Přehrát vše

Související