iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2012
11:40 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
3419
zhlédnutí

Divadlo žije!

Višňový sad — Festival Mezinárodní svět Brno — Faidra — Příběhy obyčejného šílenství — Naši furianti

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Višňový sad

  0:34 do playlistu

  Višňový sad
  Ve Slováckém divadle sáhli sice po čechovovské klasice - Višňovém sadu, ale hostující režisérka Oxana Smilková si hru sama přeložila a její režijní přístup slibuje moderní čtení a porozumění ruské duši.

 • Festival Mezinárodní svět Brno

  6:24 do playlistu

  Festival Mezinárodní svět Brno
  V červnu proběhl v Brně další ročník mezinárodní festivalu Divadelní svět Brno. Dramaturgyně Dora Viceníková a publicista Martin Macháček se zamýšlejí na silnými i slabými stránkami tohoto brněnského projektu.

 • Faidra

  9:08 do playlistu

  Faidra
  Režisérka Hana Burešová inscenovala Senekovu Faidru úspěšně na své domovské scéně v Divadle v Dlouhé a Helena Dvořáková za ztvárnění hlavní role právem získala ocenění. Nyní se tato silná dvojice přesunula do Městského divadla v Brně, aby se ve spolupráci s herci MDB pokusila přenést antickou tragédii o nešťastné lásce na velkou scénu.

 • Hraje se: Příběhy obyčejného šílenství

  15:30 do playlistu

  Hraje se: Příběhy obyčejného šílenství
  Úspěšná hra Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství, která se dočkala i filmového zpracování, zaujala i uměleckou šéfku Městského divadla ve Zlíně Hanu Mikoláškovou. Podle ní napsal Zelenka přesné, vtipné dialogy, které skvěle fungují na scéně. Navíc se pod nimi skrývá analýza dnešní doby.

 • Hraje se: Naši furianti

  20:18 do playlistu

  Hraje se: Naši furianti
  Furiantství není gesto - je to vrozená vlastnost, podstata bytostně české existence, postihující jeden z rysů naší národní povahy. Proto je hra L. Stroupežnického Naši furianti stálicí českých scén. Tentokrát ji na prkna Horáckého divadla v Jihlavě uvedl P. Palouš.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související