iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 11. 2009
14:25 na ČT2

1 2 3 4 5

37 hlasů
4548
zhlédnutí

Notes

Ženitba Bohuslava Martinů — Výročí Jana Nováka — Vzpomínka na baletního mistra Iva Váňu Psotu — Jazzová diva Cassandra Wilson — Brněnský Django fest

41 min | další Hudba »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ženitba Bohuslava Martinů

  0:37 do playlistu

  Ženitba Bohuslava Martinů
  Komorní opera Bohuslava Martinů The Marriage byla v Česku několikrát inscenována, nikdy však v původním anglickém znění. Opera vznikla na objednávku New Yorské televize N.B.C. a tam také měla v roce 1953 premiéru. V Národním divadle Brno tuto verzi nastudovali režisérka a scénografka Pamela Howard a dirigent Jakub Klecker.

 • Brněnský Django fest
 • Výročí Jana Nováka

  18:13 do playlistu

  Výročí Jana Nováka
  Nedávno uplynulo čtvrt století od smrti jednoho z nejvýraznějších moravských skladatelů 20. století, který je spojován s městem Brnem. Jan Novák je autorem, jenž sice patří do obecného povědomí, ale nikdy se u nás nedostal do popředí zájmu hudebních posluchačů a interpretů, a to nejen pro své dlouholeté působení v emigraci. Tentokrát připomeneme jeho dílo společně s jeho dcerami, flétnistkou Clarou Novak a klavíristkou Dorou Novak-Wilmington, a basistou Richardem Novákem, o kterém ne každý ví, že je Janovým bratrancem.

 • Tobě a nám, Anežko Česká
 • Vzpomínka na baletního mistra Iva Váňu Psotu

  34:42 do playlistu

  Vzpomínka na baletního mistra Iva Váňu Psotu
  Tanečník a choreograf Ivo Váňa Psota ovlivnil vývoj moderního českého tanečního umění 20. století víc než kdokoli jiný. Mimo jiné stál za světovou premiérou baletu Romeo a Julie v roce 1938 v Brně. V reportáži nabídneme malou ochutnávku nového dokumentu České televize s názvem Mistr, který mapuje Psotovu životní a uměleckou cestu.

Přehrát vše

Související