42 minut
Notes

4. říjen 2009

Obsah dílu

90. let Konzervatoře Brno — Crossover kapely Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky — Nový hudební projekt Ivana Manolova a Evy Vrbkové — Didrik Ingvaldsen Quartet — 10 let jazzového F Dur Bandu

Části dílu

00:37
Nový hudební projekt Ivana Manolova a Evy Vrbkové
  Nový hudební projekt brněnského kytaristy Ivana Manolova a herečky a zpěvačky Evy Vrbkové je široce rozkročen nad několika žánry. Lze v něm najít stopy jazzu, šansonu, experimentálního rocku i folku. Naše reportáž odhaluje půvab jejich písní tak, jak zněly v prostorách Divadla Husa na provázku.
  10:07
  Didrik Ingvaldsen Quartet
   Při nahrávání v brněnském studiu jsme zastihli Didrik Ingvaldsen Quartet, norsko-český jazzový projekt. Jejich nové CD moderního freejazzu si rozhodně nenechte ujít.
   17:22
   90. let Konzervatoře Brno
    Další významné výročí se týká Konzervatoře Brno, která letos slaví neuvěřitelných 90 let. Z původní varhanické školy vzešla roku 1919 zásluhou jejího zakladatele, prvního uměleckého ředitele a hudebního skladatele Leoše Janáčka, nová moderní instituce navazující ovšem také na staré tradice. V jejím čele byli v dlouholeté historii další významní skladatelé a umělci - Jan Kunc, Zdeněk Blažek, Karel Horký, Jan Řezníček, Evžen Zámečník. Plejáda předních brněnských umělců a pedagogů vychovala k dnešnímu dni více než čtyři tisíce absolventů, kteří významně obohacují moravskou, českou i zahraniční kulturu v oblasti hudebního a divadelního umění.
    25:00
    Crossover kapely Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky
     Na hudebním festivalu v Tasově jsme zastihli brněnskou nu-jazzovou formaci Lesní zvěř, která právě vydává nové CD. Mezi hosty se objevila i Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky. Oba soubory jsme vyzpovídali při společné zkoušce před koncertem.
     35:01
     10 let jazzového F Dur Bandu
      Amatérský jazzrockový bigband F Dur Band ze Zlína slaví 10 let od svého založení. V našem miniportrétu představíme současné členy pozoruhodného ansámblu a přiblížíme něco málo z jeho historie.
      40:06
      Tipy
       Přehrát celé video
       Stopáž43 minut
       Další díl
       1. listopad 2009

       Napište nám