43 minut
Notes

1. listopad 2009

Obsah dílu

Pierre Boulez — Charles Mackerras — Vladimir Ashkenazy — Gustavo Dudamel — Alexander Markovič

Části dílu

00:35
Vladimir Ashkenazy
  European Union Youth Orchestra přivezla do moravské metropole další dirigentská celebrita, Vladimir Ashkenazy. Charakteristický způsob dirigování a plodná spolupráce s mladými talentovanými hudebníky byly zřejmé v jejich společném provedení Šostakovičovy nebo Rouselovy hudby.
  13:41
  Charles Mackerras
   Do Londýna jsme se také vypravili za známým propagátorem české hudby a dirigentským nestorem Charlesem Mackerassem, se kterým jsme si povídali o nastudování Janáčkovy Glagolské mše.
   20:56
   Alexander Markovič
    Hudební magazín Notes bude tentokrát věnován zavedeným i slavným dirigentským osobnostem. Nového šéfdirigenta Filharmonie Brno Alexandra Markoviče jsme zastihli při jeho inauguračním koncertě na brněnském Špilberku. Nejvíce nás zajímalo, jaká bude profilace hlavního jihomoravského orchestru v dalších třech letech.
    28:18
    Pierre Boulez
     Francouzský skladatel a dirigent Pierre Boulez převzal 11. června na půdě brněnské Janáčkovy akademie muzických umění čestnou hodnost doctor honoris causa za vynikající zásluhy o současné hudební umění a zejména za péči o díla Leoše Janáčka. V jeho rozhovoru s ředitelem Filharmonie Brno Davidem Marečkem odkryjeme více.
     36:50
     Gustavo Dudamel
      V polovině října zažilo Vídeňské publikum venezuelskou dirigentskou hvězdu Gustavo Dudamela doslova na vlastní kůži. Repertoár sestavený z Čajkovského symfonie č. 4 a jihoamerické hudby otřásl Velkým sálem vídeňského Konzerthausu. Simón Bolívar Youth Orchestra of Venezuela tedy rozhodně v Rakousku nezklamal.
      Přehrát celé video
      Stopáž43 minut
      Další díl
      29. listopad 2009

      Napište nám