Magazín hudební tolerance: Světoznámý violoncellista Mischa Maisky – Quatuor Bozzini na Expozici nové hudby v Brně – L’Herbe Folle: francouzská hudební alternativa – Výročí Ars Brunensis Chorus – 420 People: moderní tanec v Národním divadle Brno (2009). Režie J. Kořínek

„Virtuozita a spontaneita současně“. Tak označují hru violoncellisty Mischi Maiskyho. Dnes již legendární interpret litevského původu se představí ve Zlíně spolu s Kim Seon Jeong, Lee Moonkyung a zdejší filharmonií Bohuslava Martinů.

Jazz, klezmer, šanson, cikánské melodie a mnoho jiných vlivů se mísí v hudbě francouzských hudebníků a multiinstrumentalistů L’Herbe Folle. Jejich rafinované aranžmá i prosté melodie dodávají každé skladbě specifickou atmosféru.

Přední český skladatel Vladimír Franz vytvořil operu-oratorium dle starozákonního příběhu Údolí suchých kostí pro brněnské těleso Ars Brunensis Chorus. Sbor dílo premiérově uvede k 30. výročí svého vzniku. Režie se ujala členka souboru, čerstvá absolventka operní režie JAMU Linda Keprtová.

Kanadské kvarteto Quatuor Bozzini patří mezi špičku interpretů v oblasti soudobé hudby druhé poloviny 20. století. Naproti tomu práce konceptualisty Gordona Monahana je založená na interakci vizuálně vnímané skutečnosti a zvuku. Jejich tvorbu budeme konfrontovat v reportáži z festivalu Expozice nové hudby.

V Česku sídlící soubor 420 People s interkontinentálním obsazením „chce odkrýt českému publiku pojem současný tanec, ukázat jeho vrstevnatost, barevnost a široký záběr v té nejvyšší možné kvalitě“. Součástí vystoupení je nová choreografie Ohada Naharina, tvůrce metody GAGA.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2008
ŽánrHudba