iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 10. 2009
13:55 na ČT2

1 2 3 4 5

36 hlasů
5843
zhlédnutí

Notes

90. let Konzervatoře Brno — Crossover kapely Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky — Nový hudební projekt Ivana Manolova a Evy Vrbkové — Didrik Ingvaldsen Quartet — 10 let jazzového F Dur Bandu

41 min | další Hudba »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nový hudební projekt Ivana Manolova a Evy Vrbkové

  0:37 do playlistu

  Nový hudební projekt Ivana Manolova a Evy Vrbkové
  Nový hudební projekt brněnského kytaristy Ivana Manolova a herečky a zpěvačky Evy Vrbkové je široce rozkročen nad několika žánry. Lze v něm najít stopy jazzu, šansonu, experimentálního rocku i folku. Naše reportáž odhaluje půvab jejich písní tak, jak zněly v prostorách Divadla Husa na provázku.

 • Didrik Ingvaldsen Quartet

  10:07 do playlistu

  Didrik Ingvaldsen Quartet
  Při nahrávání v brněnském studiu jsme zastihli Didrik Ingvaldsen Quartet, norsko-český jazzový projekt. Jejich nové CD moderního freejazzu si rozhodně nenechte ujít.

 • 90. let Konzervatoře Brno

  17:22 do playlistu

  90. let Konzervatoře Brno
  Další významné výročí se týká Konzervatoře Brno, která letos slaví neuvěřitelných 90 let. Z původní varhanické školy vzešla roku 1919 zásluhou jejího zakladatele, prvního uměleckého ředitele a hudebního skladatele Leoše Janáčka, nová moderní instituce navazující ovšem také na staré tradice. V jejím čele byli v dlouholeté historii další významní skladatelé a umělci - Jan Kunc, Zdeněk Blažek, Karel Horký, Jan Řezníček, Evžen Zámečník. Plejáda předních brněnských umělců a pedagogů vychovala k dnešnímu dni více než čtyři tisíce absolventů, kteří významně obohacují moravskou, českou i zahraniční kulturu v oblasti hudebního a divadelního umění.

 • Crossover kapely Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky

  25:00 do playlistu

  Crossover kapely Lesní zvěř a Horňácké muziky Petra Mičky
  Na hudebním festivalu v Tasově jsme zastihli brněnskou nu-jazzovou formaci Lesní zvěř, která právě vydává nové CD. Mezi hosty se objevila i Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky. Oba soubory jsme vyzpovídali při společné zkoušce před koncertem.

 • 10 let jazzového F Dur Bandu

  35:01 do playlistu

  10 let jazzového F Dur Bandu
  Amatérský jazzrockový bigband F Dur Band ze Zlína slaví 10 let od svého založení. V našem miniportrétu představíme současné členy pozoruhodného ansámblu a přiblížíme něco málo z jeho historie.

 • Tipy

Přehrát vše

Související