iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2013
11:31 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3896
zhlédnutí

Tep 24

Protéza do zákeřné výdutě — Likvidace nádoru teplem — Profesor radiologie Vlastimil Válek

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protéza do zákeřné výdutě

  0:57 do playlistu

  Protéza do zákeřné výdutě
  Protéza do zákeřné výdutě: Většinou dlouho nebolí a neprojevuje se, od určité velikosti znamená ale smrtelné riziko. Jde o chorobné rozšíření neboli výduť břišní tepny. Když praskne, má pacient leckdy malou šanci přežít. Pomoci může včasná, ale náročná operace. Vedle chirurga je stále častěji i v rukou intervenčního radiologa, zákrok vedený vnitřkem cév je šetrnější. V Olomouci řeší i ty nejsložitější případy, kdy dostává pacient speciální cévní protézu na míru.

 • Likvidace nádoru teplem

  9:23 do playlistu

  Likvidace nádoru teplem
  Likvidace nádoru teplem: Nejen rozšíření, ale i přílišné zúžení je problém, který může vyřešit zákrok radiologů. V brněnské fakultní nemocnici se specializují na žlučové cesty, které jsou ucpány nádorem. Zprůchodňují je termoablací, při které nežádoucí tkáň spálí pomocí speciálních elektrod. Touto metodou likvidují například i malé metastázy v játrech,které nelze operovat. Jiný postup zase umožní dostat léky trubičkou rovnou do nádoru.

 • Profesor radiologie Vlastimil Válek

  17:34 do playlistu

  Profesor radiologie Vlastimil Válek
  Profesor radiologie Vlastimil Válek: V jeho doktorské rodině nebylo před studiem medicíny úniku, naštěstí ho bavila, a ze všeho nejvíc přístroje. Zakotvil u bouřlivě se rozvíjející radiologie, která využívá hlavně záření i ultrazvukové vlny. Zaměřil se na diagnostiku a léčbu v oblasti břicha, některé metody zavedl jako první a renomé získal i v zahraničí. Je šéfem Radiologické kliniky a zároveň náměstkem ředitele FN Brno, působí na LF MU Brno.

Přehrát vše