27 minut
Tep 24

15. června 2013

Obsah dílu

Protéza do zákeřné výdutě — Likvidace nádoru teplem — Profesor radiologie Vlastimil Válek

Části dílu

00:57
Protéza do zákeřné výdutě
  Protéza do zákeřné výdutě: Většinou dlouho nebolí a neprojevuje se, od určité velikosti znamená ale smrtelné riziko. Jde o chorobné rozšíření neboli výduť břišní tepny. Když praskne, má pacient leckdy malou šanci přežít. Pomoci může včasná, ale náročná operace. Vedle chirurga je stále častěji i v rukou intervenčního radiologa, zákrok vedený vnitřkem cév je šetrnější. V Olomouci řeší i ty nejsložitější případy, kdy dostává pacient speciální cévní protézu na míru.
  09:23
  Likvidace nádoru teplem
   Likvidace nádoru teplem: Nejen rozšíření, ale i přílišné zúžení je problém, který může vyřešit zákrok radiologů. V brněnské fakultní nemocnici se specializují na žlučové cesty, které jsou ucpány nádorem. Zprůchodňují je termoablací, při které nežádoucí tkáň spálí pomocí speciálních elektrod. Touto metodou likvidují například i malé metastázy v játrech,které nelze operovat. Jiný postup zase umožní dostat léky trubičkou rovnou do nádoru.
   17:34
   Profesor radiologie Vlastimil Válek
    Profesor radiologie Vlastimil Válek: V jeho doktorské rodině nebylo před studiem medicíny úniku, naštěstí ho bavila, a ze všeho nejvíc přístroje. Zakotvil u bouřlivě se rozvíjející radiologie, která využívá hlavně záření i ultrazvukové vlny. Zaměřil se na diagnostiku a léčbu v oblasti břicha, některé metody zavedl jako první a renomé získal i v zahraničí. Je šéfem Radiologické kliniky a zároveň náměstkem ředitele FN Brno, působí na LF MU Brno.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    22. června 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám