iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 3. 2012
09:32 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
7018
zhlédnutí

Tep 24

Termoplastika průdušek — Sarkoidóza — Plicní lékař Vítězslav Kolek

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Termoplastika průdušek

  0:58 do playlistu

  Termoplastika průdušek
  Termoplastika průdušek: nová metoda, kterou začali u těžkých astmatiku jako první v Česku a druzí v Evropě využívat lékaři v nemocnici Na Homolce. Provádí se ve třech fázích s pomocí speciálního katetru a tepelné energie, která působí na hladké svalstvo. Pilotní projekt podpořený VZP má ověřit účinnost metody. Zákrok podstoupila i 27letá studentka medicíny.

 • Sarkoidóza

  6:09 do playlistu

  Sarkoidóza
  Sarkoidóza - nemoc mnoha tváří: patří k největším záhadám plicní medicíny. Postihuje plíce, ale kůži, kosti, mozek nebo srdce. Příznaky se velmi různí. Sarkoidóza někdy nevyžaduje léčbu, jindy může skončit transplantací plic. V Česku ji mají tisíce pacientů. V rozkrývání příčin a mechanismu nemoci dosáhli lékaři a vědci v Olomouci světového úspěchu. Výzkum pokračuje.

 • Plicní lékař Vítězslav Kolek

  16:02 do playlistu

  Plicní lékař Vítězslav Kolek
  Plicní lékař Vítězslav Kolek: Nejprve bojoval s tuberkulózou, teď hlavně s rakovinou plic. Mezi prvními se snaží zavádět nové léky a metody, včetně laseru. Byl v týmu, který jako první na světě aspoň zčásti poodhalil tajemství sarkoidózy. V Olomouci vytvořil evropské centrum výzkumu. Je zkušeným intervenčním bronchologem (využití endoskopie) a podle kolegů přední osobností oboru.

 • Stručně

Přehrát vše

Související