iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 5. 2009
11:00 na ČT2

1 2 3 4 5

25 hlasů
6824
zhlédnutí

Mezi námi zvířaty

Pes ve stáji — Obydlí čápů — Léčba slona a tygra — Čistokrevní barzojové — Exotičtí motýli

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příběh

  1:12 do playlistu

  Příběh
  Když se vám stane, že vás vyhodí z teplého domova přímo na mráz a stanete se bezdomovcem, pak přijmete za vděk i přístřeším ve stáji, jak tomu bylo u štěňátka, které se jednoho dne připletlo pod nohy Jitce Morgensternové. Ovšem pes – pán domu se rozhodně o své teritorium nehodlal dělit. Štěně mělo dvě možnosti – hledat si nový domov nebo jiného kamaráda. A to se tedy povedlo!

 • Zvířata děkují

  7:41 do playlistu

  Zvířata děkují
  Uvidíte taky, jak vypadají sousedské vztahy manželů Jandových s čápy. Už přes 50 let se spolu přes léto dělí o zahradu. Jandovi se svěřili, že čápa každým rokem netrpělivě vyhlížejí, až dorazí. Nejprve přilétne sameček, který hned začne upravovat hnízdo a připravovat je pro svou družku. V loňském roce neustále pracoval na vylepšení hnízda a nosil nové větvičky. A když mu přiletěla družka, nechal se vystrnadit z hnízda dalším čápem, který na něho zaútočil. I my jsme při natáčení byli svědky toho, že se k zamilovanému páru přiblížil vetřelec. Jak to dopadlo? Podařilo se jim uhájit své obydlí?

 • Veterinární téma

  12:53 do playlistu

  Veterinární téma
  Roman Vodička, zvěrolékař pražské zoo, ošetřil a uzdravil na stovky zvířat a bude vyprávět o slonovi a tygrovi, kterým zachránil život. A co se jim přihodilo a jaká léčba vedla k jejich uzdravení?

 • Zvířecí tajemství

  16:55 do playlistu

  Zvířecí tajemství
  Když se někdo narodí se vzácným rodokmenem, těžko se dá očekávat, že z něho bude prachobyčejný hlídač u domu. Do Českého Brodu jsme se vydali za neobvyklým plemenem chrtů. Chovatelka barzojů paní Pařízková se pochlubila dvacítkou dospělých psů i štěňátky. Před nedávnem měla těžkou autonehodu a když se vrátila po delší době z nemocnice domů, pochopila, že jiné psy už nikdy chovat nebude.

 • Kuriozita

  21:32 do playlistu

  Kuriozita
  A na závěr se podíváme na exotické motýly, kteří přiletěli až z Anglie, a budeme svědky toho, jak se spřátelili s Danielem Švábem, který vás celým pořadem provede.

Přehrát vše

Související