iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 6. 2008
13:50 na ČT1

1 2 3 4 5

93 hlasů
7174
zhlédnutí

Mezi námi zvířaty

Klokanice Sendy — Opička — Kůň Vatík — Lištičky

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příběh

  0:50 do playlistu

  Příběh
  V tomto dílu jsme se zajeli podívat za klokaní samicí Sendy, která pochází ze Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Její matka uhynula a bezbranné mládě zůstalo ve vaku. Mrňouska se ujali chovatelé a rozhodli se pro umělý odchov, se kterým mají už zkušenosti. Jak a při jaké příležitosti je získali? A jak to s malou klokaní slečnou dopadlo? Podařilo se ji vrátit zpět mezi ostatní klokany?

 • Opice

  7:22 do playlistu

  Opice
  Na to, že bychom neměli chovat opice doma, protože se nedají ochočit jako psi, nás upozorňoval veterinář i chovatel opic, Ladislav Farský. Lidé, kteří nemají odborné znalosti a zkušenosti s chovem opic, jsou mnohdy bezradní a svých miláčků se pak zbavují. Navštívili jsme jednu opičku – diskotékovou povalečku s temnou minulostí. Na štáb udělala ten nejlepší dojem, od moderátora Daniela Švába si brala dobrůtky. Zato její sousedka ve vedlejší voliéře byla poněkud méně kamarádská a režisérce sebrala v nestřeženém okamžiku oblíbenou mikinu. Když zjistila, že je nepoživatelná, byla i nenositelná...

 • Veterinární téma
 • Zvířata děkují

  13:56 do playlistu

  Zvířata děkují
  Kůň Vatík, kterého jsme navštívili za Horšovským Týnem, má za sebou smutný příběh. Je to 5letý anglický plnokrevník s exkluzivním původem. Oba jeho rodiče běhali dostihy a Vatík měl velkou šanci být úspěšný v dostihovém sportu. Když bylo Vatíkovi měsíc, jeho matka mu šlápla na nohu a zlomila mu ji. Kdyby to majitel řešil s veterinářem, mohl kůň normálně chodit. Ale majitel tvrdil, že si toho nevšiml Vatíkův smutný úděl skončil až v útulku u paní Blanky Filipové. Byl v tak hrozném stavu, že uvažovala o jeho utracení. Už měli připravenou uspávací injekci, ale Vatík pořád o život urputně bojoval a nechtěl to vzdát. Jak se má dnes? Jaké pouto ho pojí se slepou kobylkou Esterkou? Zanevřel na lidi? Uvidíte v našem pořadu.

 • Kočky
 • Zvířecí tajemství

  22:00 do playlistu

  Zvířecí tajemství
  Na závěr vám ukážeme osm chlupatých kuliček, které se nešťastnou náhodou ocitli zcela závislé na lidské péči. Napřed jsme je považovali za psíky mývalovité, ale posléze se zjistilo, že jde o chytré šelmičky, možná i nejchytřejší – o lištičky.

Přehrát vše

Související