iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 7. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2608
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Testování v Domově pro seniory v Havířově
 • FN Ostrava spouští vlastní testování vzorků

  2:47 do playlistu

  FN Ostrava spouští vlastní testování vzorků
  FN Ostrava spustila vlastní testování na covid-19. Na vybudování nové laboratoře se vedení nemocnice dohodlo na jednání s ministrem zdravotnictví a premiérem. Nemocnice bude testovat převážně vlastní pacienty. V následujících měsících by pak v areálu mělo vzniknout přímo tzv. covid centrum, které se bude na testování koronaviru specializovat a které bude mít několikanásobně větší kapacitu.

 • Vývoj počtu nakažených

  5:38 do playlistu

  Vývoj počtu nakažených
  Podle údajů z chytré karantény přibylo od včerejška v MS kraji 35 nakažených, nejvíc 11 na Frýdecko-Místecku a 10 v Ostravě. V nemocnicích je už 68 lidí, o 5 více než včera. V přepočtu nakažených na 100 tis. obyvatel se podle údajů MZ ČR už dostal okres Frýdek-Místek mírně před Karvinou. V obou oblastech se přitom podíl nakažených snížil. V OL kraji je největší poměr nakažených na Prostějovsku, následuje okres Šumperk.

 • Nákupy v Polsku

  5:58 do playlistu

  Nákupy v Polsku
  Zhruba před měsícem uvolnilo Česko cestování do Slezského vojvodství. Do měst na obou stranách hranice se postupně opět vrátil obvyklý ruch. Stejně jako v MS kraji platí v Polsku některá nařízení hygieniků, třeba ve vnitřních prostorách jsou povinné roušky.

 • Následky bouřek

  8:15 do playlistu

  Následky bouřek
  Bouřky s vichřicí zasáhly Moravu a Slezsko. Hasiči museli vyjíždět k desítkám případů. Na Přerovsku odnesl vítr střechy několika domů a poničil lesy. Škody půjdou podle pojišťoven do desítek mil. Kč. V MS kraji byly bouřky mírnější.

 • Silné bouřky

  9:46 do playlistu

  Silné bouřky
  Takto zachytili silné bouřky iReportéři ČT.

 • Kandidátky do krajských a senátních voleb

  10:49 do playlistu

  Kandidátky do krajských a senátních voleb
  Na podzim se budou konat krajské a senátní volby. Kandidáti měli čas zaregistrovat se do včerejšího odpoledne. Informace k volbám v MS a OL kraji shrne Kristýna Prokešová.

 • Kandidátky do krajských a senátních voleb

  12:38 do playlistu

  Kandidátky do krajských a senátních voleb
  Živě politolog a analytik ČT Kamil Švec.

 • Začíná rekonstrukce podjezdů v Přerově

  16:02 do playlistu

  Začíná rekonstrukce podjezdů v Přerově
  V Přerově začala rekonstrukce podjezdu pod železničním koridorem u místní části Lýsky. Na ni naváže oprava druhého podjezdu v Předmostí. Práce potrvají až do konce roku a řidičům zkomplikují průjezd Přerovem. Nové podjezdy by měly zlepšit průjezd cyklistů.

 • Kácení kleče na vrcholcích Jeseníků

  16:59 do playlistu

  Kácení kleče na vrcholcích Jeseníků
  Cenné alpínské trávníky nebo vřesoviště. Tyto původní biotopy s typickými horskými druhy rostlin by se mohly během několika let vrátit na místa, která teď v Jeseníkách zarůstá nepůvodní borovice kleč. Dřevorubci ji budou postupně vyřezávat na více než 4 hektarech.

 • Nový varovný systém v Šumperku

  19:07 do playlistu

  Nový varovný systém v Šumperku
  Obyvatelé Šumperka by měli být daleko rychleji a lépe informováni o případných hrozících nebezpečích. Město dokončilo rozsáhlý projekt modernizace varovného a informačního systému za 9,2 mil. Kč. Dokáže nejen včas upozornit např. na hrozící povodně, ale dát lidem i informaci, jak se mají zachovat.

 • Nové nabíječky do elektroauta

  19:30 do playlistu

  Nové nabíječky do elektroauta
  5 nových rychlodobíjecích stanic pro elektromobily funguje nově v Ostravě. V MS kraji je tak více než 80 míst, kde si mohou řidiči s elektroauty dobít svá vozidla. V Olomouckém je to asi 1/3.

 • Sympozium výtvarníků v Jistebníku

  21:47 do playlistu

  Sympozium výtvarníků v Jistebníku
  Už 5 dnů se ozývají Jistebníkem na Novojičínsku zvuky pily a brusky. Koná se tam sympozium výtvarníků a sochařů. 13 umělců z Česka a Slovenska přijelo na pozvání Galerijní ulice, uměleckého spolku, který přináší umění do veřejného prostoru.

Přehrát vše

Související