Obsah dílu

Testování v Domově pro seniory v Havířově — FN Ostrava spouští vlastní testování vzorků — Vývoj počtu nakažených — Nákupy v Polsku — Následky bouřek — Silné bouřky — Kandidátky do krajských a senátních voleb — Kandidátky do krajských a senátních voleb — Začíná rekonstrukce podjezdů v Přerově — Kácení kleče na vrcholcích Jeseníků — Nový varovný systém v Šumperku — Nové nabíječky do elektroauta — Sympozium výtvarníků v Jistebníku

Části dílu

00:54
Testování v Domově pro seniory v Havířově
  Živě redaktor Tomáš Indrei.
  02:47
  FN Ostrava spouští vlastní testování vzorků
   FN Ostrava spustila vlastní testování na covid-19. Na vybudování nové laboratoře se vedení nemocnice dohodlo na jednání s ministrem zdravotnictví a premiérem. Nemocnice bude testovat převážně vlastní pacienty. V následujících měsících by pak v areálu mělo vzniknout přímo tzv. covid centrum, které se bude na testování koronaviru specializovat a které bude mít několikanásobně větší kapacitu.
   05:38
   Vývoj počtu nakažených
    Podle údajů z chytré karantény přibylo od včerejška v MS kraji 35 nakažených, nejvíc 11 na Frýdecko-Místecku a 10 v Ostravě. V nemocnicích je už 68 lidí, o 5 více než včera. V přepočtu nakažených na 100 tis. obyvatel se podle údajů MZ ČR už dostal okres Frýdek-Místek mírně před Karvinou. V obou oblastech se přitom podíl nakažených snížil. V OL kraji je největší poměr nakažených na Prostějovsku, následuje okres Šumperk.
    05:58
    Nákupy v Polsku
     Zhruba před měsícem uvolnilo Česko cestování do Slezského vojvodství. Do měst na obou stranách hranice se postupně opět vrátil obvyklý ruch. Stejně jako v MS kraji platí v Polsku některá nařízení hygieniků, třeba ve vnitřních prostorách jsou povinné roušky.
     08:15
     Následky bouřek
      Bouřky s vichřicí zasáhly Moravu a Slezsko. Hasiči museli vyjíždět k desítkám případů. Na Přerovsku odnesl vítr střechy několika domů a poničil lesy. Škody půjdou podle pojišťoven do desítek mil. Kč.
      V MS kraji byly bouřky mírnější.
      09:46
      Silné bouřky
       Takto zachytili silné bouřky iReportéři ČT.
       10:49
       Kandidátky do krajských a senátních voleb
        Na podzim se budou konat krajské a senátní volby. Kandidáti měli čas zaregistrovat se do včerejšího odpoledne. Informace k volbám v MS a OL kraji shrne Kristýna Prokešová.
        12:38
        Kandidátky do krajských a senátních voleb
         Živě politolog a analytik ČT Kamil Švec.
         16:02
         Začíná rekonstrukce podjezdů v Přerově
          V Přerově začala rekonstrukce podjezdu pod železničním koridorem u místní části Lýsky. Na ni naváže oprava druhého podjezdu v Předmostí. Práce potrvají až do konce roku a řidičům zkomplikují průjezd Přerovem. Nové podjezdy by měly zlepšit průjezd cyklistů.
          16:59
          Kácení kleče na vrcholcích Jeseníků
           Cenné alpínské trávníky nebo vřesoviště. Tyto původní biotopy s typickými horskými druhy rostlin by se mohly během několika let vrátit na místa, která teď v Jeseníkách zarůstá nepůvodní borovice kleč. Dřevorubci ji budou postupně vyřezávat na více než 4 hektarech.
           19:07
           Nový varovný systém v Šumperku
            Obyvatelé Šumperka by měli být daleko rychleji a lépe informováni o případných hrozících nebezpečích. Město dokončilo rozsáhlý projekt modernizace varovného a informačního systému za 9,2 mil. Kč.
            Dokáže nejen včas upozornit např. na hrozící povodně, ale dát lidem i informaci, jak se mají zachovat.
            19:30
            Nové nabíječky do elektroauta
             5 nových rychlodobíjecích stanic pro elektromobily funguje nově v Ostravě. V MS kraji je tak více než 80 míst, kde si mohou řidiči s elektroauty dobít svá vozidla. V Olomouckém je to asi 1/3.
             21:47
             Sympozium výtvarníků v Jistebníku
              Už 5 dnů se ozývají Jistebníkem na Novojičínsku zvuky pily a brusky. Koná se tam sympozium výtvarníků a sochařů. 13 umělců z Česka a Slovenska přijelo na pozvání Galerijní ulice, uměleckého spolku, který přináší umění do veřejného prostoru.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              30. červenec 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. březen

              Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. březen

              Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. březen

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. březen

              Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. březen

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám