29. červenec 2020

Část: Testování v Domově pro seniory v Havířově

Obsah dílu

Testování v Domově pro seniory v Havířově — FN Ostrava spouští vlastní testování vzorků — Vývoj počtu nakažených — Nákupy v Polsku — Následky bouřek — Silné bouřky — Kandidátky do krajských a senátních voleb — Kandidátky do krajských a senátních voleb — Začíná rekonstrukce podjezdů v Přerově — Kácení kleče na vrcholcích Jeseníků — Nový varovný systém v Šumperku — Nové nabíječky do elektroauta — Sympozium výtvarníků v Jistebníku

Části dílu

00:54
Testování v Domově pro seniory v Havířově
  Živě redaktor Tomáš Indrei.
  02:47
  FN Ostrava spouští vlastní testování vzorků
   FN Ostrava spustila vlastní testování na covid-19. Na vybudování nové laboratoře se vedení nemocnice dohodlo na jednání s ministrem zdravotnictví a premiérem. Nemocnice bude testovat převážně vlastní pacienty. V následujících měsících by pak v areálu mělo vzniknout přímo tzv. covid centrum, které se bude na testování koronaviru specializovat a které bude mít několikanásobně větší kapacitu.
   05:38
   Vývoj počtu nakažených
    Podle údajů z chytré karantény přibylo od včerejška v MS kraji 35 nakažených, nejvíc 11 na Frýdecko-Místecku a 10 v Ostravě. V nemocnicích je už 68 lidí, o 5 více než včera. V přepočtu nakažených na 100 tis. obyvatel se podle údajů MZ ČR už dostal okres Frýdek-Místek mírně před Karvinou. V obou oblastech se přitom podíl nakažených snížil. V OL kraji je největší poměr nakažených na Prostějovsku, následuje okres Šumperk.
    05:58
    Nákupy v Polsku
     Zhruba před měsícem uvolnilo Česko cestování do Slezského vojvodství. Do měst na obou stranách hranice se postupně opět vrátil obvyklý ruch. Stejně jako v MS kraji platí v Polsku některá nařízení hygieniků, třeba ve vnitřních prostorách jsou povinné roušky.
     08:15
     Následky bouřek
      Bouřky s vichřicí zasáhly Moravu a Slezsko. Hasiči museli vyjíždět k desítkám případů. Na Přerovsku odnesl vítr střechy několika domů a poničil lesy. Škody půjdou podle pojišťoven do desítek mil. Kč.
      V MS kraji byly bouřky mírnější.
      09:46
      Silné bouřky
       Takto zachytili silné bouřky iReportéři ČT.
       10:49
       Kandidátky do krajských a senátních voleb
        Na podzim se budou konat krajské a senátní volby. Kandidáti měli čas zaregistrovat se do včerejšího odpoledne. Informace k volbám v MS a OL kraji shrne Kristýna Prokešová.
        12:38
        Kandidátky do krajských a senátních voleb
         Živě politolog a analytik ČT Kamil Švec.
         16:02
         Začíná rekonstrukce podjezdů v Přerově
          V Přerově začala rekonstrukce podjezdu pod železničním koridorem u místní části Lýsky. Na ni naváže oprava druhého podjezdu v Předmostí. Práce potrvají až do konce roku a řidičům zkomplikují průjezd Přerovem. Nové podjezdy by měly zlepšit průjezd cyklistů.
          16:59
          Kácení kleče na vrcholcích Jeseníků
           Cenné alpínské trávníky nebo vřesoviště. Tyto původní biotopy s typickými horskými druhy rostlin by se mohly během několika let vrátit na místa, která teď v Jeseníkách zarůstá nepůvodní borovice kleč. Dřevorubci ji budou postupně vyřezávat na více než 4 hektarech.
           19:07
           Nový varovný systém v Šumperku
            Obyvatelé Šumperka by měli být daleko rychleji a lépe informováni o případných hrozících nebezpečích. Město dokončilo rozsáhlý projekt modernizace varovného a informačního systému za 9,2 mil. Kč.
            Dokáže nejen včas upozornit např. na hrozící povodně, ale dát lidem i informaci, jak se mají zachovat.
            19:30
            Nové nabíječky do elektroauta
             5 nových rychlodobíjecích stanic pro elektromobily funguje nově v Ostravě. V MS kraji je tak více než 80 míst, kde si mohou řidiči s elektroauty dobít svá vozidla. V Olomouckém je to asi 1/3.
             21:47
             Sympozium výtvarníků v Jistebníku
              Už 5 dnů se ozývají Jistebníkem na Novojičínsku zvuky pily a brusky. Koná se tam sympozium výtvarníků a sochařů. 13 umělců z Česka a Slovenska přijelo na pozvání Galerijní ulice, uměleckého spolku, který přináší umění do veřejného prostoru.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              30. červenec 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám