26 minut

24. dubna

Obsah dílu

Přípravy Mistrovství světa v hokeji v Ostravě — Přípravy Mistrovství světa v hokeji v Ostravě — Vliv návratu zimy na zvěř — Meteorologové předpovídají sněžení — Výsledky rozboru vody v Jičínce — Ostrava bude jednat o prodeji mrakodrapu — Soud o údajném prodeji vojenského materiálu — 30 let od odjezdu expedice Živá Afrika — Povolení pro přestavbu přejezdu ve Studénce — Kariérní festival Ostravské univerzity — Fandové sledují hokej na dálku ve Werk Aréně — Zkušenosti s čištěním vody v Moravském Berouně — Výstava o vzniku Opavy

Části dílu

00:59
Přípravy Mistrovství světa v hokeji v Ostravě
  Šestnáct dní - tolik jich zbývá do začátku mistrovství světa v ledním hokeji. Společně s Prahou se na něj chystá také Ostrava. Organizátoři apelují na diváky - na utkání dorazte minimálně s hodinovým předstihem a využijte raději městskou hromadnou dopravu - parkovací stání v okolí Ostravar Arény budou omezené.
  03:49
  Přípravy Mistrovství světa v hokeji v Ostravě
   Ostrava hostí zápasy skupiny B, která čítá osm týmů včetně našich sousedů Slovenska a Polska. V Ostravar aréně se bude hrát 28 zápasů ve skupinách a 2 utkání čtvrtfinále. Na velký zájem o cestování se připravuje také železnice.
   05:28
   Vliv návratu zimy na zvěř
    Meteorologové dál varují před mrazem ve vegetačním období. V následujících dvou dnech mohou ranní teploty opět klesat pod nulu. Na východě země se navíc přidá také sněžení.
    06:56
    Meteorologové předpovídají sněžení
     Situaci a předpověď počasí od Marka Slavíka z Pusteven
     08:30
     Výsledky rozboru vody v Jičínce
      Voda v řece Jičínce v Novém Jičíně neobsahovala kyanidy ani těžké kovy - ukázal to její rozbor. Výsledky dnes zveřejnil novojičínský městský úřad. Minulý týden tam uhynulo šedesát kilo ryb, hlavně pstruzi. Rybáři je přitom do toku týden předtím vysadili. Podle svědků byla voda zbarvená do hněda. Organické znečištění se ale podle města nepodařilo prokazatelně zjistit. Vyšetřování dál pokračuje.
      08:59
      Ostrava bude jednat o prodeji mrakodrapu
       Přestavba mrakodrapu v centru Ostravy dostala druhou šanci. Magistrát bude o jeho prodeji jednat s firmou First Skyscraper, která nabídla 55 milionů korun bez DPH. Návrh rekonstrukce třetí nejvyšší stavby ve městě připravilo studio světoznámé architektky Evy Jiřičné a pro investora je závazný. V objektu by mělo být až šest a sedmdesát bytů.
       09:28
       Soud o údajném prodeji vojenského materiálu
        Ostravský krajský soud dnes znovu projednával nelegální obchod s vojenským materiálem. Obžalovaný je muž a firma - údajně měli prodávat náhradní díly do vozů Tatra do Spojených arabských emirátů. Za více než dva miliony amerických dolarů. Vinu odmítají. Líčení bude pokračovat na konci června.
        11:21
        30 let od odjezdu expedice Živá Afrika
         Před třiceti lety vyrazila na cestu Expedice Živá Afrika. Zaměřovala se především na geografický výzkum v oblasti Sahelu a tropické Afriky. V Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici na svou cestu vzpomínali její účastníci. Expedice cestovala ve speciálně upraveném vozidle Tatra, které je v muzeu také vystavené.
         14:28
         Povolení pro přestavbu přejezdu ve Studénce
          Nebezpečný železniční přejezd ve Studence na Novojičínsku nahradí podjezd. Devět let po tragické nehodě získala Správa železnic všechna potřebná povolení. Dopravní a energetický stavební úřad už vydal stavební povolení. Stavba by mohla začít příští rok na jaře. Podjezdem projedou osobní auta, záchranáři a cyklisté s chodci. Pro nákladní dopravu vznikne nová silnice.
          14:55
          Kariérní festival Ostravské univerzity
           V City Campusu Ostravské Univerzity se představilo téměř 80 zaměstnavatelů ze soukromého i veřejného sektoru - uskutečnil se tam kariérní festival - letos už popáté.
           15:52
           Fandové sledují hokej na dálku ve Werk Aréně
            Začal pátý finálový zápas hokejové extraligy. Pardubice na domácím ledě přivítaly Třinec. Fanoušci Ocelářů mohou utkání sledovat také přímo ve Werk Aréně.
            18:03
            Zkušenosti s čištěním vody v Moravském Berouně
             V Moravském Berounu čistí vodu speciální technologie - dokáže odstranit třeba zbytky léku nebo hormonů. Město tak chce ochránit tamní minerální prameny. Technologie stála devět milionu korun a funguje na sto procent.
             20:31
             Výstava o vzniku Opavy
              Necelá stovka domů, ale také možnost čtyři krát do roka vařit pivo. Tak vypadala Opava před osmi sty lety. Její počátky teď přibližuje výstava. V Obecním domě ji připravila Opavská kulturní organizace. Kurátoři se pokusili rekonstruovat období na počátku třináctého století. Tehdy se Opava stala městem.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              25. dubna

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              28. května

              Nové lokality měření ovzduší u haldy Heřmanice — Přípravy sanace haldy Heřmanice — Jaromír Lukeš zůstává ve vězení — Řízení o zrušení registrace Druhé míle skončilo — ÚS zamítl návrh na zrušení vyhlášky v Píšti — Atletický mítink Zlatá tretra 2024 — Výběr ze sociálních sítí ČT — Olomouc má zlatou pamětní minci — ČT natáčí na Bouzově vánoční pohádku

              28. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. května

              Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

              27. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. května

              24. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. května

              Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

              23. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. května

              Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

              22. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. května

              10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

              21. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. května

              20. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. května

              Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

              17. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              16. května

              ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

              16. 5. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. května

              Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem — Odklad nástupu do Liberty do konce června — Nález starých mincí v Opavě — Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě — Vědci testují zadržování vody v krajině — Mezinárodní soutěž řemeslných oborů — Tanec a architektura na Divadelní Floře

              15. 5. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám