Kluci v akci (14/20)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 117689  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kluci si vzpomněli na napjaté chvíle před příchodem Mikuláše a čerta a pozvali na hostinu děti. Připravil M. Froyda

Mikulášská

Díl s vařením pro děti. To bylo jedno z hlavních přání, které nám přicházelo od diváků. Uvědomili jsme si, že právě Mikulášská je pro podobné recepty skoro ideální. V živé paměti máme totiž rozporuplné pocity z tohoto dne. Na jedné straně možné dobroty, na druhé straně ale určitá nejistota a strach. Tak jsme si v kostymérně České televize vypůjčili masky a na natáčení se díky vlastním vzpomínkám z dětství těšili jako malí kluci. Nakonec jsme děti místo strašení raději zapojili do vaření. Vzpomínky na rachotícího čerta byly opravdu ještě čerstvé.
Menu jsme také udělali dětem na míru. Přeci jen trochu sváteční, aby si letos Mikuláše skutečně užily. A tak je čekaly dobroty z domácí dílny, které si jednou za čas potomci zaslouží.

Menu

Fritto - misto
Fritto - misto

Co je to fritto - misto? Smažená směs. Čehokoliv. Zeleniny, masa, ryb. Ti Italové dokáží dát i obyčejnému pokrmu šik název.
Dipy jsou skvělým zástupcem tatarské omáčky. Na pultech supermarketů či obchodů se zdravou výživou dostanete i tatarku ze sóji.  recept

Minihamburgery
Minihamburgery

Konečně vidíte, jak chutná domácí hamburger. Vždyť je to obyčejný karbanátek, který jistý plzeňák ve světě za velkou louží povýšil na nadkarbanátek. Jedí ho po celém světě, občerstvení typu fast food s hamburgery najdete naprosto všude.
Karbanátky lze vyrobit i ze sojových granulek a houstičky z celozrnné mouky. Pamatujte ale, že celozrnná mouka pojme více vody i oleje, houstičky však vydrží déle vláčné. Ostatní ingredience můžete ponechat a mít heroický pocit zdravého hamburgeru.  recept

Minipizza

Na pizzu nalákáte snad každé dítě. A když je uděláte mini, můžete udělat každou trochu jinou a děti si při vaření i jídle budou hrát s vámi. Nemluvě o tom, že trochu omezíte jednu z drobných nevýhod tohoto jídla. Minipizza se totiž dětem mnohem snadněji jí, takže nehrozí tak velké riziko ušpinění téměř čehokoli v jejich dosahu. Podlahou a ubrusem počínaje a oblečením a obličejem konče.  recept

Ovocný sorbet a skořicové tyčky
Ovocný sorbet a skořicové tyčky

Řekněte, které dítě nemá rádo zmrzlinu? Takové neznám. Ideální by bylo opatřit si sorbetovač, tj. přístroj, který vám během mražení míchá se zmrzlinou. Efekt stroje můžete nahradit vlastní energií, a jednou za dvě hodiny otevřít mrazák a ovocnou směs promíchat. :
Sorbet můžete vyrobit i z lesního ovoce, jen doporučujeme po provaření přecedit a směs zbavit jemných semínek.  recept

Diskuse
  • Kurosan 23. 5. 2013 13:43

    Vaříme na pivu II

    Mám "Kluky v akci" celkem rád a tak nejsem šťastný, když se štábu po…

  • karel kratky 22. 5. 2013 16:57

    Pro Ludmilu

    Koreni je podle meho nazoru asi neco jineho nez pouzivana chemie. A pouzivat t…

  • Alizabet 5. 5. 2013 17:52

    4.5.2013

    Každý díl má svoje pro a proti,mohu se dívat nebo to vypnu a nedívám se.Komu v…

Vstoupit do diskuse

Stopáž: 23 minut – Rok výroby: 2005 – ST  4:3
Žánr: Pro děti a mládež | Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

Vaření na hradech a zámcích