Projevy infekčních onemocnění u dětí

Zvýšená teplota, bolesti hlavy, zvracení, průjem nebo svědění pokožky – to jsou situace, které se u dětí objevují průběžně a často. Jaká infekční onemocnění signalizují a jak se s jednotlivými příznaky jako rodič vypořádat, to bude tématem tohoto týdne.

  • V pondělí jsme zvolili projevy, jako je průjem, bolesti břicha a zvracení.
  • O jaké infekční nemoci se může jednat? Jaký nastolit dítěti dietní režim a kdy se při přetrvávajících obtížích vydat k lékaři? Poradí MUDr. Jan David.
  • V úterý si s MUDr. Alexandrem Kolským povíme o typických infekčních nemocech s kožními projevy, jako jsou plané neštovice, spalničky a také méně známá 5. a 6. dětská nemoc. Dozvíme se, jak vypadá jejich lehký průběh a kdy je nutná pomoc odborníka.
  • Ve středu se zaměříme na bolesti hlavy, krku a uší u dětí. Také tyto bolesti mohou znamenat infekční onemocnění. Jak se jim bránit a jak děti léčit, případně kdy se obrátit na lékaře ORL, prozradí MUDr. Pavel Hermann.
  • Ve čtvrtek probereme komplikace spojené s průběhem nebo po prodělání infekčního onemocnění v dětském věku, kdy varovné příznaky vedou k hospitalizaci dítěte. Potřebné informace se dozvíme od MUDr. Terezy Doušové.

Kromě lékařského tématu jsou připraveny i pravidelné rubriky, jako je proměna divačky, zdravé úterní vaření či finanční poradenství. Ze známých osobností se můžete těšit na Tonyu Graves nebo herce Švandova divadla Bohdanu PavlíkovouLuboše Veselého. Ve čtvrtek vás generální ředitel Petr Dvořák pozve ke sledování předávání cen Českého lva.

A zapojit se můžete samozřejmě i vy svými dotazy na lékaře či hosta na chatu nebo samozřejmě i odpověďmi na anketní otázky, které jsou připraveny na každý den.