Sama doma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 40038  
Sdílet
| Poslat odkaz
Pozdrav pro diváky od Martiny Hynkové

Máchovo jezero, místo kam jsem každé léto jezdila za babičkou a dědou na prázdniny. Každý rok jsme si udělali výšlap na hrad Bezděz. A tak jsme o mnoho let později s Jirkou, mým můžem, posbírali naše děti i ty od sousedů a vyrazili-:) Všichni jsem si to užili, ikdyž nás občas pokropil déšť.

Lucka Křížková zdraví divačky Sama doma!

Prázdniny jsou zatím na jedničku. Nejprve jsme strávili několik pěkných dní v kempu na Lipně, v našem obytném autě. A teď si užíváme krásy Třeboňska, nejen ze sedla kola.

Milé divačky a milí diváci,

je tu léto a tedy i prázdniny. A prázdniny má i náš pořad Sama doma. Léto pro mě však nezačíná v okamžiku, kdy přestáváme vysílat, ale v momentě, kdy se objeví první jahody! Samozřejmě ty české, které se poznají podle vůně a chuti. Sice občas potřebují trochu docukrovat, ale jejich chuť je nedostižná. A tak letos ještě než skončila škola a začaly prázdniny, jsem stihla vyrobit první letošní marmelády – a ty jsou právě jahodové. Už jsem je ani nechtěla vyrábět, protože se mi nikdy pořádně nepodařily, ale letos jsem našla recept na jahodovou marmeládu po staroanglicku! A protože jsem si přeci jen nebyla jistá, postup i recept jsem zkonzultovala s Hanou Šindelářovou, která v Sama doma vařila a radila, jak na pravé domácí marmelády bez chemie. A získala jsme od ní dvě praktické a vzácné rady:

Zaprvé, pořiďte si přírodní pektin v prášku, pak můžete vyrábět nejrůznější marmelády bez veškeré zavařovací chemie.

Zadruhé – tím pádem nemusíte například z jahod při vaření sbírat šťávu, protože vám s pektinem krásně zhoustne. A pokud potřebujete přikyselit, použijte citron nebo limetky.

Přeji krásné léto, cokoliv vás napadne jako tip do vysílání – pište a v září se budeme s vámi se všemi zase těšit na viděnou. A občas se v průběhu prázdnin mrkněte na náš web – moderátorky slíbily, že se s vámi podělí o svoje letní zážitky.

Za celý tým Sama doma vám krásné léto přeje Iva Kozáková.

Recepty

Stopáž: 90 minut – Rok výroby: 2015 – ZJ  ST
Žánr: Magazín
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: