Sama doma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 39968  
Sdílet
| Poslat odkaz

Medicína specialistů

Pro tento týden jsme pro vás vybrali lékařské téma, které přiblíží práci lékařů specialistů.

Blíží se léto, prázdniny a čas dovolených a my vyrážíme na cesty, do přírody, do hor či za hranice. Když se stane, že potřebujeme okamžitou lékařskou pomoc, voláme záchranáře.

  • V pondělí si s MUDr. Kristinou Höschlovou přiblížíme práci lékařů letecké záchranné služby. Kristina pracovala několik let ve francouzském horském středisku Avoriaz a dozvíme se nejen o práci letecké záchranky, ale i o jejích netradičních koníčcích.
  • Lékaři bez hranic jsou nezávislá mezinárodní humanitární organizace, která ve více než 70 zemích světa poskytuje akutní zdravotnickou pomoc lidem postiženým ozbrojenými konflikty, epidemiemi či přírodními katastrofami. V úterý se o jejich práci se dozvíme od MUDr. Tomáše Šebka, který se řady misí v těchto oblastech jaké lékař zúčastnil.
  • Pokud potřebujeme urgentní pomoc lékaře u nás, voláme záchranou službu. Jak vypadápráce profesionálního záchranáře se s námi podělí Jan Bradna, DiS. Určitě se dozvíme i o jeho práci u záchranky v Anglii, kde pracoval pro bezprahovou ambulanci, jejímž hlavním cílem je ulevit A&E (accident and emergency) a záchranné službě od pacientů s malými poraněními a onemocněními.
  • Ve čtvrtek jsme pozvali generála MUDr. Božetěcha Jurenku, velitele Armády ČR, který pohovoří o práci bezpečnostních složek vojenské záchranné služby. Dozvíme se, jak funguje vojenská záchranka u nás i v místech válečného konfliktu, kterého se naši vojáci účastní.

Samotřejmě jsou připraveny i další pravidelné rubriky. V týdenním seriálku probereme, co je „jedlá“ zahrada a co do ní vysadit, abychom se nejen potěšili její krásou, ale mohli jí i ochutnat. Přijde herec David Suchařípa, Zdeněk Svěrák a Ester Ledecká. Chybět nebude ani proměna divačky nebo pravidelné vaření.

Recepty

Stopáž: 90 minut – Rok výroby: 2015 – L  ZJ  ST
Žánr: Magazín
Anketní soutěž

Na našem webu nebo přímo v pořadu vyhlašujeme každý den anketní otázku.

Zítřejší otázka zní: Ztratili jste se někdy v překladu?

Napište nám svůj krátký příběh na adresu: anketa.sd@ceskatelevize.cz a vyhrajte!

Další díly ve vysílání
Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: