Sama doma

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 40021  
Sdílet
| Poslat odkaz
Milé divačky a milí diváci,

je tu léto a tedy i prázdniny. A prázdniny má i náš pořad Sama doma. Léto pro mě však nezačíná v okamžiku, kdy přestáváme vysílat, ale v momentě, kdy se objeví první jahody! Samozřejmě ty české, které se poznají podle vůně a chuti. Sice občas potřebují trochu docukrovat, ale jejich chuť je nedostižná. A tak letos ještě než skončila škola a začaly prázdniny, jsem stihla vyrobit první letošní marmelády – a ty jsou právě jahodové. Už jsem je ani nechtěla vyrábět, protože se mi nikdy pořádně nepodařily, ale letos jsem našla recept na jahodovou marmeládu po staroanglicku! A protože jsem si přeci jen nebyla jistá, postup i recept jsem zkonzultovala s Hanou Šindelářovou, která v Sama doma vařila a radila, jak na pravé domácí marmelády bez chemie. A získala jsme od ní dvě praktické a vzácné rady:

Zaprvé, pořiďte si přírodní pektin v prášku, pak můžete vyrábět nejrůznější marmelády bez veškeré zavařovací chemie.

Zadruhé – tím pádem nemusíte například z jahod při vaření sbírat šťávu, protože vám s pektinem krásně zhoustne. A pokud potřebujete přikyselit, použijte citron nebo limetky.

Přeji krásné léto, cokoliv vás napadne jako tip do vysílání – pište a v září se budeme s vámi se všemi zase těšit na viděnou. A občas se v průběhu prázdnin mrkněte na náš web – moderátorky slíbily, že se s vámi podělí o svoje letní zážitky.

Za celý tým Sama doma vám krásné léto přeje Iva Kozáková.

Recepty

Stopáž: 90 minut – Rok výroby: 2015 – ZJ  ST
Žánr: Magazín
Další díly ve vysílání
VI.15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
VII.1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: