Kluci v akci

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 122325  
Sdílet
| Poslat odkaz

Filip Sajler a Ondřej Slanina divákům zábavnou formou ukazují kouzlo vaření a přípravy jídel v podání skutečných profesionálů. Nejde však pouze o suchý výčet zpracovaných ingrediencí a popis správného postupu. Vaří totiž mladí kluci, kteří jsou nejen zručnými kuchaři s mnoha nápady a osobitým přístupem, ale mají navíc i dar zprostředkovat divákům potěšení ze skutečného kulinářství.

Nejnovější díl

V poslední době se zvyšuje význam profese enologa a degustátora vín, který dokáže zalovit ve své chuťové i znalostní paměti a doporučit to správné víno k určitému pokrmu. Mezi skutečné znalce patří pan Zlatko Míčka. Kouzlo jeho práce tkví v tom, že doprovází-li jídlo správně vybrané víno, pokrm i víno získávají na dalším rozměru, otevírají se vůně a chutě, které by samy o sobě tolik nevynikly. K jakým jídlům bude Zlatko vína doporučovat? Čekají nás dva předkrmy – artyčoky s petrželovým máslem a šafránové raviolli plněné telecím masem. Vrcholem menu je kohout na víně. Kohoutek pochází z farmy ze západní Šumavy a kuchaři ho připraví na starofrancouzský způsob.
Videoarchiv
Video Propásli jste některý díl? Vaříte rádi podle videa? Na 300 vydání pořadu od roku 2005 najdete v našem videoarchivu.
Členění masa
Soutěž Jak upravit různé části vepřového nebo hovězího? Podívejte se na schéma s popisem a doporučením, na co se ta která část nejlépe hodí.
Diskuse diváků
 • Míša 25. 5. 2015 19:33

  jste bezva!

  Jste skvělí, moc ráda se na Vás dívám, líbí se mi Váš humor mezi řádky, komentáře, vaření, vše. Výborné r…

 • Zuza 24. 5. 2015 17:50

  Hudba v tomto dílu

  Mohl by mi někdo sdělit název skladby, která uváděla a podbarvuje tento díl?

 • LociKa 24. 5. 2015 10:24

  artičok je delikatesa

  když je něco delikátní, tak se k tomu tak chovám. Způsob, jak to poupě oškubal, mě vrátil zpět na …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST  HD
Žánr: Magazín
Nejbližší díly ve vysílání
Májové vaření

sobota 16. 5.

Kohout na víně II

sobota 23. 5.

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

Fit rodinka