Kde jsem:

Knihy — Vydané tituly — Edice ČT — Vše o ČT — Česká televize

Edice ČT

Edice ČT

  • Vlastní výroba produktů v návaznosti na pořady a osobnosti ČT.
  • Produkty k dostání v prodejně na Kavčích horách nebo v eShopu ČT.
Za školu

Za školu

Ivo Cicvárek, Radim Wolák

Unikátní sbírka krátkých problémových her a překážek je neocenitelným pomocníkem všem organizátorům, kteří vymýšlejí programy táborů a stmelovací akce pro děti a mládež nebo připravují teambuildingové kurzy pro dospělé účastníky. Hodit se může také pedagogům, kteří z ní načerpají inspiraci k zážitkové výuce a k motivačním částem velkých výukových projektů.
V soutěži Za školu, vysílané Českou televizí od podzimu roku 2008, se objevilo již přes 300 originálních „problémovek“ od zkušených tvůrců her, všechny byly otestovány na desítkách týmů. Autoři této sbírky z nich vybrali sto nejlepších: hry, které v sobě nesou prvek zábavy i výzvy a zároveň jsou snadno realizovatelné s účastníky kdekoliv na světě!
Kniha obsahuje rejstřík a DVD s výběrem 22 nejzajímavějších her

Ivo Cicvárek působil nejprve jako středoškolský pedagog a dnes pracuje v České televizi jako dramaturg nejen soutěže Za školu. Je zkušeným tvůrcem a organizátorem her a zážitkových kurzů. Od doby gymnaziálních studií v 90. letech už připravil desítky inspirativních akcí pro mládež i dospělé účastníky a pracuje v přípravném týmu nejrozsáhlejší šifrovací hry na planetě Zemi – legendární brněnské Tmou.
Radim Wolák přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se věnuje problematice mediální gramotnosti a mediální výchovy. Pro soutěž Za školu píše nejen scénáře, ale zabývá se i praktické realizaci jednotlivých her: od tvorby rekvizit až po konkrétní provedení v místě soutěže.

brožovaná, 145 × 205 mm, 152 stran, 229 Kč
ISBN 978-80-7404-066-5
Termín vydání: 2. 5. 2011

Koupit v eShopu

Ukázky z knihy (PDF)
Prolez papírem
Ochutnávací křížovka
Jablečná věž
Bludiště s medvědem