Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Přehrát vše
Nenechte si ujít

Signály z neznáma

Výstavní projekt Signály z neznáma mapuje dějiny českého komiksu od jeho počátků ve 20. letech minulého století po současnost. Devadesátiletý příběh českého komiksu se tak vůbec poprvé dočká svého zhmotnění. Díky zápůjčkám od desítek institucí z celé České republiky i od řady autorů či soukromých sběratelů se podařilo shromáždit rozsáhlý a reprezentativní soubor originálů komiksových stran ze všech období vývoje.


Reportáž

Poznej Brno

Brněnský novinář Michal Kašpárek vydal elektronického průvodce „po místech, která v průvodci nenajdete“ s názvem Poznej Brno. Nápis na zdi, místo, kde se něco stalo, významný hrob, milostné vzkazy vyskládané z balvanů či stadion, který pohlcuje příroda. Poznej Brno nabízí rovněž několik procházkových tras. Na jednu z nich se vydáme, provázeni autorem knihy, a cestou si budeme povídat.


Portrét

Zámek v Uherčicích

Zámek v Uherčicích je místo s mimořádnou atmosférou, která návštěvníka okamžitě přinutí podřídit se rytmu tamního času. V 90. letech jej Národní památkový ústav vyhlásil jednou ze svých vlajkových lodí, přesto nyní nezadržitelně chátrá.

Dřív bývaly Uherčice nazývány „učebnicí slohů“. Dnes jsou unikátní učebnicí chodu času: na rozdíl od typických státních zámků s kašírovanou interiérovou expozicí tady na vás padá neuvěřitelně hmatatelná tíha staletí.


Buďte v obraze

Slet bubeníků

Bubeník a avantgardní hudebník Pavel Fajt je jedním z duchovních otců a pravidelných účastníků ojedinělého bubenického projektu. Nejlepší čeští bubeníci zvou své kolegy ze světa k společnému bubnování. Každý rok tak vzniknou nové skladby, které jsou pak předváděny na putovním festivalu po Česku. Letošní Slet bubeníků je už desátý v pořadí.


Kritická židle

Sdružení 4AM

Architekt Antonín Novák se v kritické židli zamyslí nad osudem brněnské Galerie architektury, kterou před nedávnem muselo opustit progresivní sdružení 4AM – Fórum pro architekturu a média, přestože má za sebou zajímavé a oceňované projekty.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín