26 minut
Kultura.cz

15. říjen 2011

Část: Miloš Henkrich o kině Scala

Obsah dílu

I kráva má svou knihu — Výtvarnice a hudebnice Veronika Vlková — Miloš Henkrich o kině Scala — Eric Truffaz a Anna Aaron — Café Fara

Části dílu

00:33
Rozhovor: Eric Truffaz a Anna Aaron
  Největší evropský trumpetista a neúnavný hudební inovátor Eric Truffaz zahraje se svým klasickým kvartetem a představí své album In Between v Brně na Flédě. Speciálním hostem je švýcarská písničkářka Anna Aaron.
  05:30
  Reportáž: I kráva má svou knihu
   Akce "I kráva má svou knihu" je multižánrový festival zaměřený na podporu čtenářství u středoškolských studentů. Projekt vznikl na půdě Ústavu hudební vědy FF MU a na jeho realizaci se podílí studenti. V ulicích města proběhnou happeningy s prvky site-specific umění, vzniknou putovní knihovničky po městě a ve vybraných kavárnách budou tzv. "místa na čtení", která každému umožní usadit se nerušeně s knihou jak na ulici, tak ve svém oblíbeném podniku.
   09:08
   Portrét: Výtvarnice a hudebnice Veronika Vlková
    Portrét představuje brněnskou výtvarnici a hudebnici Veroniku Vlkovou, jejíž jemnost se odráží v několika disciplínách - v konceptuálním umění, elektronické hudbě a animaci.
    15:04
    Nenechte si ujít: Café Fara
     Café Fara v Klentnici na Moravě je přestavbou pozdně barokní budovy fary z období vlády Josefa II. Fara byla zrekonstruována citlivě a důsledně historickým způsobem díky spolupráci majitele s architektem Markem Štěpánem. Ten je také autorem mimořádně zdařilé moderní dřevostavby, která slouží pro ubytování.
     18:47
     Miloš Henkrich o kině Scala
      Více než osmdesátiletá historie slavého kina Scala na Moravském náměstí letos skončí. Jeho provozovatel - magistrát města Brna nemá prostředky na jeho provoz a modernizaci. Na kritickou židli se posadí a situaci vysvětlí Miloš Henkrich.
      21:41
      Nenechte si ujít
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       16. říjen 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám