27 minut
Kultura.cz

16. říjen 2011

Obsah dílu

Petr Marek: Midi Lidi — Kritická židle Radka Wohlmutha — Herec Igor Chmela

Části dílu

00:46
Buďte v obraze
  05:03
  Rozhovor týdne: Midi Lidi
   Na Operaci "Kindigo!" se vrací čistá radost a přicházejí hity i city. Deska je ale zároveň i hodně legrační, říkají o svém třetím albu Midi Lidi. Současně uvádí Petr Marek jako režisér do kin i svůj nový film Nic proti ničemu, který byl v předpremiéře uveden na MFF v Karlových Varech a LFŠ v Uherském Hradišti. Po filmu Protektor, za jehož hudbu kapela obdržela Českého lva, tak Petr Marek a jeho Midi Lidi znovu útočí souběžně na dvou úrovních. Proč to tak dělají, uslyšíte ve vtipném ROZHOVORU s režisérem, skladatelem a hudebníkem Petrem Markem v dnešní Kultuře.cz.
   11:45
   Buďte v obraze
    13:56
    Kritická židle: Radek Wohlmuth
     Na KRITICKOU ŽIDLI usedl historik umění Radek Wohlmuth a zhodnotí dvě aktuální pražské výstavy výtvarného umění. V Galerii Jiří Švestka představuje Adéla Babanová svoji inscenaci Potížistky, v The Chemistry Gallery má svou první samostatnou výstavu streetartista Pasta Oner.
     18:40
     Portrét: Igor Chmela
      Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet... Touto myšlenkou hlavního hrdiny by se dal uvést očekávaný film respektovaného scenáristy a režiséra Roberta Sedláčka, Rodina je základ státu. V hlavní roli se představí herec známý ze Sedláčkových předchozích filmů (Pravidla lži, Muži v říji, Největší z Čechů), Igor Chmela. Dobrý důvod představit ho i v našem PORTRÉTU.
      24:52
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       22. říjen 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám