26 minut
Kultura.cz

17. září 2011

Část: Reportáž: Sochy v zahradě

Obsah dílu

Výstava Sochy — Ukulele orchestra jako Brno — Pavla Dombrovská a Monika Balogová — Umění je stav duše — Výstava The Best of… — Výstava Pro tentokrát nesedat! — Fotografie Josefa Kunzfelda

Části dílu

00:29
Nenechte si ujít: Výstava The Best of…
  Jak bude vypadat výstava, kterou společně sestaví laičtí kurátoři? Které obrazy, fotky, sochy, nábytek či šperky ze sbírek Moravské galerie v Brně budou pro neprofesionály významných, ale i běžných profesí ty nejlepší? To se dozvíte na výstavě The Best of..., která vznikla jako jeden z hlavních projektů k letošnímu 50. výročí založení galerie a jejímž hlavním cílem je přiblížit život muzea umění co nejširšímu publiku.
  05:30
  Pavla Dombrovská a Monika Balogová
   Divadlo Líšeň experimentuje s různými divadelními formami - využívá loutky, masky a objekty, pracuje s pohybovou a zvukovou stylizací. Inscenace jsou výsledkem dlouhého tvůrčího i lidského hledání mnohdy přesahujícího oblast divadla. V tomto duchu vzniká nová hra tohoto originálního divadla. Propojuje zde romský tanec, který představuje taneční skupina Merci s pohádkovým příběhem. O procesu vzniku si budeme povídat s principálkou divadla Pavlou Dombrovskou a vedoucí tanečního souboru Monikou Balogovou.
   09:06
   Buďte v obraze: Výstava Pro tentokrát nesedat!
    10:26
    Nenechte si ujít: Umění je stav duše
     Umění je stav duše - již poosmé pořádá Muzeum Kroměřížska a Psychiatrická léčebna v Kroměříži výstava prací klientů arteterapeutické dílny. Svým rozsahem a četností je tato přehlídka ojedinělá i v rámci Evropy.
     14:28
     Portrét: Ukulele orchestra jako Brno
      Stojaté vody hudební scény rozčeřilo brněnské seskupení Ukulele orchestra jako Brno, které pod heslem "i s malým nástrojem může být velká zábava" produkuje skladby od Rolling Stones, Nirvany, Leonarda Cohena, Billa Haleyho, Ritchieho Valense, AC/DC, Boba Marleyho, Sex Pistols, Iggyho Popa, The Clash, Toma Jonese, Depeche Mode, Steppenwolf, Ramstein... V plné sestavě se sejde až 15 ukulelí najednou!
      19:20
      Buďte v obraze
       20:42
       Reportáž: Sochy v zahradě
        Brněnské sdružení historiků umění GET ART! připravilo již druhý ročník sochařské přehlídky v kroměřížských zahradách. Výstava Sochy v zahradě prezentuje v otevřeném prostoru zámeckých zahrad s přesahem do městských prostor díla současných výtvarníků, nedávných absolventů českých vysokých uměleckých škol. Prezentována je zde dvacítka umělců, kteří pracují s rozmanitými materiály a řadou odlišných přístupů - od klasických realistických až ke konceptuálním.
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        18. září 2011

        Kultura.cz na sociálních sítích

        Napište nám