26 minut
Kultura.cz

18. září 2011

Obsah dílu

Kontroverze v Rudolfinu — Na Kritické židli Dan Merta — Rozhovoru s Janem Novákem

Části dílu

00:00
Buďte v obraze
  05:44
  Nenechte si ujít: Kontroverze v Rudolfinu
   Osmdesát nejkontroverznějších fotografií, které kdy byly vyfoceny, představuje až do 13. listopadu pražská galerie Rudolfinum. Po výstavě Decadence Now! jde o další provokativní expozici, jež tentokrát nese název Kontroverze. Projekt vnikl na půdě Musée de l'Elysée v Lausanne a jeho autoři Daniel Girardin a Christian Pirker ho osobně přijeli do Prahy představit. Byli jsme u toho a to nejzajímavější pro vás zaznamenali.
   13:35
   Na Kritické židli Dan Merta
    Na Kritické židli se zamyslí ředitel Galerie Jaroslava Fragnera Dan Merta nad současnou pražskou architekturou a jejím začleněním do historické zástavby. Podíváme se nejen do citlivě zrekonstruovaného secesního Paláce Langhans a do nově postaveného moderního klubu Jazz Dock, ale ukážeme vám i méně povedenou Galerii Myšák, která vznikla na místě legendární cukrárny.
    17:51
    Rozhovoru s Janem Novákem
     Zřejmě žádná událost z našich moderních dějin nevyvolává tolik protikladných soudů jako "případ" bratrů Mašínových. Jaké stanovisko zaujmout k tomu, co se tehdy stalo? A jsme vůbec s to pochopit, co všechno aktéři tohoto příběhu prožívali? To jsou otázky, které jsme si kladli v Rozhovoru s americkým spisovatelem českého původu Janem Novákem nad jeho románem Zatím dobrý, aktuálně nominovaným na cenu Magnesia Litera - Kniha desetiletí. O tom, kdo se nakonec stane vítězným autorem nejlepší knihy uplynulé dekády, rozhodne odborná porota už 22. září.
     24:45
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      Epizoda 15/22

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám