Nahrávám video
Kultura.cz

13. listopad 2010

Obsah dílu

Feste De: Emil Hácha (Já na Háchu, Hácha na mě) — Cyklus komorní hudby Hudební lahůdky — Taneční skupina Oorphane — Brněnského podzemí — Podzemní garáže

Části dílu

00:28
Reportáž: Brněnského podzemí
  První část brněnského podzemí bude zpřístupněna v druhé polovině října - jde o Mincmistrovský sklep pod Novou radnicí, jehož součásti je historická expozice. Její autor a odborník na brněnské podzemí Aleš Svoboda nás provede těmito prostorami během dokončovacích prací i labyrintem pod Zelným trhem.
  05:32
  Kritická židle
   Podzemí pod kašnou Parnas na "Zelňáku" se bude týkat i kritická židle. Aktivista Matěj Hollan se vyjádří k projektu podzemních garáží, který je problematický z mnoha hledisek.
   09:16
   Buďte v obraze
    12:43
    Rozhovor: Nová inscenace divadla Feste De. Emil Hácha (Já na Háchu, Hácha na mě)
     O nové inscenaci divadla Feste De. Emil Hácha (Já na Háchu, Hácha na mě) se budeme bavit s jejím spoluautorem Tomášem Kačerem. Tentokrát tvůrci kombinovali dokumentární divadlo s klasickými formami a experimentem, např. vedle sebe zazní monolog a antický chór. Tématem je posledních sedm let Háchova života a tázání po tragických postavách českých dějin.
     17:35
     Portrét: Taneční skupina Oorphane
      Brněnská (převážně) taneční skupina Oorphane se liší od podobných uskupení prolnutím s jinými obory, jako je videoart, a to v obou variantách: jako projekce k tanečnímu představení i jako výsledný produkt, jehož prvotní náplní je tanec. Její členové nejsou ani amatéři, ale ani profesionálové, jimž by byl tanec jedinou obživou. Tato konstelace činí z Oorphane platformu pro mezioborový experiment, průzkum technických i svých vlastních možností, prostor pro tvůrce na pomezí žánrů.
      Přehrát celé video
      Stopáž22 minut
      Další díl
      14. listopad 2010

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám