Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít.

Obsah dílu

Nenechte si ujít:  Tvorba Joela-Petera Witkina

Nenechte si ujít: Tvorba Joela-Petera Witkina

V rámci projektu Decadence Now! se poprvé v České republice představuje tvorba Joela-Petera Witkina, jenž patří již od konce 70. let 20. století k předním představitelům světové fotografie. V Domě umění města Brna jsou k vidění velkoformátové černobilé fotografie, pro Kulturu.cz jsme natočili i rozhovor s tímto významným americkým umělcem.

Reportáž: Nové kongresové centrum Zlín

Reportáž: Nové kongresové centrum Zlín

Byli jsme při tom, když se Zlíně otevíralo nové kongresové centrum, dílo zlínské rodačky Evy Jiřičné. Dvě komunikující budovy - v jedné je rektorát a knihovna Univerzity Tomáše BAti, v druhé bude sídlit Zlínská filharmonie - nesou rukopis této uznávané architekty. Sklo, kov, moderní technologie, ale i teplé barvy. Zlín se může pyšnit progresívní architekturou.

Kritická židle

Kritická židle

Tématem kritické židle se stalo nové školní písmo Comenia script, které se testuje ve 40 školách. Grafický designér Filip Blažek zmiňuje okolnosti projektu Radany Lencové, vyvrací obavy grafologů a psychologů, že písmo, které se více podobá tištěnému textu, omezí vývoj dětí.

Portrét: Simona Blahutová

Portrét: Simona Blahutová

Mladá zlínská výtvarnice Simona Blahutová se ve své tvorbě zamýšlí nad světem postindustriální společnosti, komerce a reklamy. To se odráží i ve způsobu její malby - konceptuální přístup a odosobněný malířský rukopis mají evokovat reklamu.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST