Nahrávám video
Kultura.cz

16. říjen 2010

Obsah dílu

Tvorba Joela-Petera Witkina — Nové kongresové centrum ve Zlíně — Nové školní písmo Comenia script — Simona Blahutová

Části dílu

00:27
Nenechte si ujít: Tvorba Joela-Petera Witkina
  V rámci projektu Decadence Now! se poprvé v České republice představuje tvorba Joela-Petera Witkina, jenž patří již od konce 70. let 20. století k předním představitelům světové fotografie. V Domě umění města Brna jsou k vidění velkoformátové černobilé fotografie, pro Kulturu.cz jsme natočili i rozhovor s tímto významným americkým umělcem.
  05:31
  Reportáž: Nové kongresové centrum Zlín
   Byli jsme při tom, když se Zlíně otevíralo nové kongresové centrum, dílo zlínské rodačky Evy Jiřičné. Dvě komunikující budovy - v jedné je rektorát a knihovna Univerzity Tomáše BAti, v druhé bude sídlit Zlínská filharmonie - nesou rukopis této uznávané architekty. Sklo, kov, moderní technologie, ale i teplé barvy. Zlín se může pyšnit progresívní architekturou.
   11:12
   Buďte v obraze
    12:01
    Kritická židle
     Tématem kritické židle se stalo nové školní písmo Comenia script, které se testuje ve 40 školách. Grafický designér Filip Blažek zmiňuje okolnosti projektu Radany Lencové, vyvrací obavy grafologů a psychologů, že písmo, které se více podobá tištěnému textu, omezí vývoj dětí.
     16:14
     Buďte v obraze
      16:59
      Portrét: Simona Blahutová
       Mladá zlínská výtvarnice Simona Blahutová se ve své tvorbě zamýšlí nad světem postindustriální společnosti, komerce a reklamy. To se odráží i ve způsobu její malby - konceptuální přístup a odosobněný malířský rukopis mají evokovat reklamu.
       Přehrát celé video
       Stopáž22 minut
       Další díl
       17. říjen 2010

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám