27 minut
Kultura.cz

30. září 2012

Obsah dílu

Mjölk architects — Vít Schmarc — Pavla Sceranková

Části dílu

00:45
Reportáž: Mjölk architects
  V Reportáži se podíváme na náměstí do Českých Budějovic, kde skupina architektů ze studia Mjölk postavila minimalistický domek na čtyřech dřevěných nohách. Tuto unikátní budku obydlela nejen čtveřice autorů, ale postupně i zájemci, kteří pobyt vyhráli v soutěži na sociální síti. Souběžně probíhá i retrospektivní výstava projektů Mjölk architects v českobudějovickém Domě umění, kde je k vidění třeba návrh Polární slepice, tedy úkrytu pro unavené sportovce, s nímž Mjölk loni zvítězil v prestižní soutěži The Warming Huts v kanadském Winnipegu.
  08:12
  Buďte v obraze
   09:51
   Kritická židle: Vít Schmarc
    Na Kritické židli zhodnotí redaktor Radia Wave Vít Schmarc dvě zářijové filmové premiéry – maďarský snímek Je to jen vítr a tuzemskou novinku režiséra Davida Ondříčka Ve stínu.
    15:21
    Buďte v obraze
     18:01
     Portrét: Pavla Sceranková
      Na rozhraní pražských Vinohrad a Žižkova sídlí nenápadný a komorní prostor propagující mladé české umělce – Drdova Gallery. Tři místnosti galerie okupují až do 27. října nejnovější práce Pavly Scerankové. Její objekty a videa mají nápad, vtip, cení je i odborná veřejnost a právem této subtilní výtvarnici s velkou invencí přisuzuje slibnou budoucnost. V našem Portrétu vám mladou slovenskou umělkyni žijící v Praze představíme blíže.
      24:56
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       6. říjen 2012

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám