26 minut
Kultura.cz

5. červen 2011

Část: Kritická židle: Koncerty v Meet Factory a Open Air Festival Trutnov

Obsah dílu

Výstava fotografií Jiřího Turka — Koncerty v Meet Factory a Open Air Festival Trutnov — XXIII. ročník festivalu Tanec Praha

Části dílu

00:47
Buďte v obraze
  04:36
  Rozhovor: Výstava fotografií Jiřího Turka
   Výstavním prostorem pro 112 fotografií Jiřího Turka nejsou jen kamenné galerie, ale i veřejné prostory Prahy - snímky jsou v současné době vystaveny v ulicích, parcích, náměstích či nábřežích. Velkoplošné tisky, zachycující atmosféru dvanácti evropských metropolí, oslovují návštěvníky i obyvatele Prahy, kteří se mohou přenést do atmosféry Londýna, Stockholmu, Barcelony, Istanbulu a dalších měst. Autor snímků, Jiří Turek začal svou profesionální kariéru v roce 1990 jako fotoreportér MF Dnes. V letech 2002-2006 žil a pracoval v New Yorku, kde pokračoval ve své práci pro magazíny a reklamu. Portrétoval světové ikony, jako jsou Rolling Stones, David Bowie, Luciano Pavarotti, Lou Reed, Sting a další. Proč to dělá a jaká témata jsou pro něj při fotografování lákavá, se dozvíte v našem ROZHOVORU.
   11:06
   Buďte v obraze
    13:53
    Kritická židle: Koncerty v Meet Factory a Open Air Festival Trutnov
     Na KRITICKÉ ŽIDLI je hudební publicista Pavel Kučera a zaměří se na dva hudební fenomény - koncerty v pražské Meet Factory a Open Air Festival Trutnov.
     17:48
     Událost týdne: XXIII. ročník festivalu Tanec Praha
      UDÁLOSTÍ TÝDNE je XXIII. ročník festivalu TANEC PRAHA, který proběhne od 6. do 29. června v Praze a dalších devíti městech ČR a nabídne špičkové zahraniční i domácí soubory, z nichž řada u nás bude hostovat vůbec poprvé. Hlavním lákadlem letošního ročníku je představení Sutra, které vytvořil v prestižním londýnském divadle Sadler's Wells vlámský choreograf a tanečník Sidi Larbi Cherkaoui se sedmnácti mladými buddhistickými mnichy z původního šaolinského kláštera z čínské provincie Henan. Mluvit o festivalu budeme s choreografy a tanečníky Lenkou Vágnerovou a Pavlem Maškem, kteří také předvedou svoji novou taneční choreografii Mah Hunt (Lov na můj způsob).
      24:40
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       11. červen 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám