Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor: Výstava fotografií Jiřího Turka

Rozhovor: Výstava fotografií Jiřího Turka

Výstavním prostorem pro 112 fotografií Jiřího Turka nejsou jen kamenné galerie, ale i veřejné prostory Prahy - snímky jsou v současné době vystaveny v ulicích, parcích, náměstích či nábřežích. Velkoplošné tisky, zachycující atmosféru dvanácti evropských metropolí, oslovují návštěvníky i obyvatele Prahy, kteří se mohou přenést do atmosféry Londýna, Stockholmu, Barcelony, Istanbulu a dalších měst. Autor snímků, Jiří Turek začal svou profesionální kariéru v roce 1990 jako fotoreportér MF Dnes. V letech 2002-2006 žil a pracoval v New Yorku, kde pokračoval ve své práci pro magazíny a reklamu. Portrétoval světové ikony, jako jsou Rolling Stones, David Bowie, Luciano Pavarotti, Lou Reed, Sting a další. Proč to dělá a jaká témata jsou pro něj při fotografování lákavá, se dozvíte v našem ROZHOVORU.

Kritická židle: Koncerty v Meet Factory a Open Air Festival Trutnov

Kritická židle: Koncerty v Meet Factory a Open Air Festival Trutnov

Na KRITICKÉ ŽIDLI je hudební publicista Pavel Kučera a zaměří se na dva hudební fenomény - koncerty v pražské Meet Factory a Open Air Festival Trutnov.

Událost týdne: XXIII. ročník festivalu Tanec Praha

Událost týdne: XXIII. ročník festivalu Tanec Praha

UDÁLOSTÍ TÝDNE je XXIII. ročník festivalu TANEC PRAHA, který proběhne od 6. do 29. června v Praze a dalších devíti městech ČR a nabídne špičkové zahraniční i domácí soubory, z nichž řada u nás bude hostovat vůbec poprvé. Hlavním lákadlem letošního ročníku je představení Sutra, které vytvořil v prestižním londýnském divadle Sadler's Wells vlámský choreograf a tanečník Sidi Larbi Cherkaoui se sedmnácti mladými buddhistickými mnichy z původního šaolinského kláštera z čínské provincie Henan. Mluvit o festivalu budeme s choreografy a tanečníky Lenkou Vágnerovou a Pavlem Maškem, kteří také předvedou svoji novou taneční choreografii Mah Hunt (Lov na můj způsob).

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín